Котлети по-київськи на швидку руку — рецепт від досвідченої господині

Котлети по-київськи на швидку руку - рецепт від досвідченої господині

Котлети з курячого фаршу готуються значно швидше, однак за смаковими якостями вони нітрохи не поступаються традиційним

Котлета по-київськи — одна з найвідоміших у світі страв української кухні. Проте оригінальний рецепт цієї страви не такий простий, і вимагає часу та певних навичок.

Сьогодні пропонуємо рецепт спрощеного варіанту цієї страви —  не з цілого шматка курки, а з фаршу. за рецептом господині Світлани Юрченко. Ним вона поділилася у кулінарній спільноті на фейсбуці. Смажити котлети можна у фритюрі, а потім запекти в духовці.

Читайте також: Готуємо смачну юшку з грибів із щипаними галушками — рецепт української пісної страви від Євгена Клопотенка

Інгредієнти:

  • 1 кг. куряче м’ясо (у мене філе стегна)
  • сіль ( за смаком )
  • перець чорний мелений ( за замком ) 100-150 гр.  білого батона
  • 1 яйце

Зелене масло:

  • масло вершкове 82% 1-2 пачки
  • зелень кропу — пучок

Для паніровки:

  • борошно
  • яйця 6-7 шт.(посолити , поперчити)
  • білий батон -2 шт.(сухий ,мелений на м’ясорубці , крупна сітка)

Для обжарки:

  • 1л рафінованої олії (можно в суміші зі смальцем)

Приготування

1. Готуємо «зелене масло «. Масло вершкове кімнатної температури змішуємо з дрібно нарізаною зеленню кропу, формуємо ковбаску товщиною 1-1,5 см. і ставимо в морозилку. 

2. Тим часом, м’ясо курки (я беру стегно без кістки зі шкірою) перемелюємо на м’ясорубку (дрібна сітка) два рази.  Також перемолоти (віджатий),замочений у воді білий батон.  Додати сіль, перець чорний мелений і 1 яйце. 

3. Добре вимішати.  Поставити у холодильник на 30 хв. 

4. З готового фаршу формую заготовки для котлет 20-24 шт. (у мене по 50 гр.) Беремо фарш на долоню та розплескуємо ,в центр кладемо шматочок ,,зеленого масла ”гр.20-25, загортаємо краї, формуємо котлетку (робимо відразу всіІ). 

5. Руки миємо, насухо витираємо, кладемо по одній котлетці в муку , обвалюємо ,потім у збиті яйця. 

6. Шумівкою перевертаємо і шумівкою перекладаємо в сухарі.  Руками добре паніруєм  і одночасно надаємо форму.  Знову шумівкою у збиті яйця та в сухарі. 

Готуємо у такій послідовності відразу всі, викладаючи на суху поверхню. Якщо так користуватися шумівкою, як в описі, у вас завжди будуть сухі руки і буде зручно в роботі.

7. Рослинну олію  без запаху, розігріваємо на середньому вогні. 

8. У розігріту олію шумівкою викладаємо по кілька штук котлет і на середньому вогні ( у мене 5-6 із 9 ) обсмажуємо котлети хвилин 8 до румяного кольору (перевертаючи на всі боки ).

9. Витягуємо на паперовий рушник.

Якщо раптом олія перегрілася трохи більше і котлети швидко зарум’янилися (не допускати до темного кольору), краще тоді доготувати в духовці.  Я викладаю в жаровню і без рідини просмажую в духовці 10 хвилин під фольгою t 160*C.

Якщо м’ясо використовувати курячу грудку, то потрібно до фаршу додати 3 ст. л. вершкового масла кімнатної температури.

Раніше ми писали, як приготувати пісню закарпатську грибну юшку (поливку) з локшиною.

Джерело

Новости Запорожья