За рік роботи «Опліч ХАБ» надав підтримку понад 7,3 тисячі відвідувачів, попит на психологічну допомогу серед українців у прифронтовому Запоріжжі зростає
Попри те, що робота в умовах війни супроводжується багатьма викликами, як-от убезпечення відвідувачів та співробітників чи нестабільність енергопостачання, команда «Опліч ХАБу» продовжує працювати та допомагати людям. За рік існування хаб значно розширив спектр своїх послуг.
Читайте також: Для фізичного та ментального здоров’я – де в центрі Запоріжжя можна відвідати безкоштовні заняття з йоги
Спочатку фахівці центру пропонували індивідуальні консультації, групову терапію та йогу. Сьогодні до переліку програм додалися майстер-класи для дітей, оздоровчий фітнес, нейрогімнастика, живопис, чайні церемонії, профорієнтація та різноманітні тренінги.
«Такий розвиток став можливим завдяки злагодженій роботі нашої команди, яка поповнилася новими фахівцями. Наразі близько 15% відвідувачів хабу – внутрішньо переміщені особи. Тут вони отримують комплексну підтримку, зокрема психологічну, соціальну та фізичну», — розповідає менеджерка ком’юніті-центру «Опліч ХАБ» Маргарита Богданова.
Вимушені переселенці відвідують заняття з йоги та фітнесу, це допомагає їм зняти стрес і покращити загальне самопочуття. Психологи центру розповідають, що найчастіше звертаються люди, які мають проблеми зі стресом, тривогою, депресією, що викликані подіями війни, втратами, невизначеністю майбутнього. Також дуже поширені проблеми зі сном: безсоння, кошмари, що призводить до втоми, дратівливості, погіршення концентрації. Звертаються і ті, хто мають труднощі у спілкуванні, травми, наприклад, ПТСР, та сімейні проблеми.
«Опліч ХАБ» надає психологічну підтримку і військовослужбовцям, ветеранам та членам їхніх родин. Особливо гострою проблемою цієї категорії називають стан дружин військових, які переживають за своїх чоловіків. У хабі жінкам, зокрема, розповідають, як підтримати дітей у такій ситуації.
«Ми пишаємося тим, що навіть у такі складні часи «Опліч ХАБ» залишається надійним прихистком для багатьох людей. Наша команда докладає максимум зусиль, щоб надавати якісну психологічну допомогу та створювати сприятливу атмосферу для відновлення. Ми вдячні всім нашим партнерам та донорам, які допомагають нам продовжувати свою роботу», — додає Маргарита.
Ком’юніті-центр планує і надалі розвивати свою діяльність, аби стати ще більш доступним та ефективним центром психологічної допомоги для жителів міста і віддалених громад області.
«Ми прагнемо розширити спектр послуг, зокрема, впровадити нові психотерапевтичні методи, розширити групи підтримки, запровадити додаткові онлайн-консультації та тренінги, і вдосконалити програми для дітей та підлітків», — зазначила менеджерка.
Ком’юніті-центр «Опліч ХАБ» було створено Глобальним договором ООН в Україні в межах проєкту Mental Help та за підтримки гуманітарної ініціативи Групи Метінвест «Рятуємо життя» у відповідь на внутрішній запит суспільства у піклуванні про ментальне здоров’я.
У ком’юніті-центрі регулярно проводять безкоштовні тренінги та майстер-класи для мешканців Запоріжжя та вимушених переселенців – і дорослих, і маленьких.
Читайте також: Юридична консультація у запорізькому Опліч ХАБі – з якими питаннями можна звернутися та як потрапити
Щоб взяти участь в активностях хабу, потрібно заздалегідь записатися за номером +38 (066) 853 78 98.
Хаб працює за адресою: вулиця Незалежної України, 17, з вівторка до неділі. Усі заняття та консультації безкоштовні й конфіденційні.
Ми писали, що психологиня ком’юніті центру «Опліч ХАБ» Валерія Кузнєцова в ексклюзивному інтерв’ю розповіла, що таке депресія, як її виявити у себе, як допомогти собі вийти з цього стану та коли варто звернутися до психолога.