Якими є причини та ознаки появи венозної недостатності

До переліку найбільш поширених хвороб, пов’язаних з кровообігом, є венозна (венознолімфатична) недостатність, яка проявляється у вигляді нічних судомів у ногах, болем та тяжкістю у нижніх кінцівках, появою набряків, трофічних виразок та порушень трофіки тканин. Вказані патології виникають через порушення, пов’язані з недостатнім відтоком венозної крові, які з часом призводять до хронічної венозної недостатності у нижніх кінцівках (в таких випадках пацієнтам варто поцікавитися від чого таблетки детралекс). Причинами хронічної венозної недостатності можуть призводити різні типи захворювань на кшталт варикозного розширення вен та посттромбофлебітичного синдрому, флеботромбозу – закупорки венозних судин та флебопатії. 

Якими є причини та ознаки появи венозної недостатності

В чому полягають причини виникнення венозної недостатності

Досить не часто причинами розвитку хронічної венозної недостатності травматичні ураження нижніх кінцівок, про які не варто забувати, адже венозний застій не завжди супроводжується видимими ознаками враження венозних судин. Серед вроджених вад, які, зазвичай є причиною патологій з венозною недостатністю, можна назвати вроджене гіпо- (недорозвинення) глибоких вен або їх аплазію (відсутність) та наявність вродженої артеровенозної нориці – патологічних ходів, якими сполучаються артерії та вени. 

Достатньо часто венозну недостатність можна спостерігати у пацієнтів:

  • які мають генетичну схильність до вказаної хвороби, в першу чергу пацієнтів жіночої статі;
  • похилого віку та у людей які віддають перевагу гіподинамічному способу життя або здійснюють регулярний підйом надто важких вантажів;
  • які користуються гормональними контрацептивами та/або деякими іншими гормональними засобами (препаратами).      

За міжнародною класифікацією проявів венозної недостатності на сьогодні визначають кілька ступенів даної патології, які мають безпосередній вплив на зниження показників працездатності пацієнта. За нульового ступеня видимі симптоми хвороби відсутні, при 1 ступені симптоми хвороби стають помітними, але пацієнт продовжує залишатися працездатним. При наявності 2 ступеня хвороби працездатність людини зберігається тільки за умови прийому відповідних медикаментозних препаратів, в той час, як патологія 3 ступеня призводить до непрацездатності пацієнта навіть після відповідного медикаментозного лікування. 

В чому проявляються симптоми хронічної венозної недостатності

Симптоми хронічної венозної недостатності появляються по різному та залежать від ступеня патології. Так на початковій стадії хвороби головними ознаками даного захворювання є поява важкості у ногах, яка посилюється під час вертикального положення, набряків та судом, особливо вночі, коли м’язи нижніх кінцівок розслабляються. Видимими ознаками патології є поява певних пігментних плям (потемнінь) у нижній (гомілковій) частині ніг та надмірна сухість шкіри, яка супроводжується погіршенням її еластичності.

На подальших стадіях розвитку хвороби можливе посилення кожного (чи окремих) симптомів, перелічених вище з одночасною появою трофічних виразок та ознаками депонування.

Новости Запорожья