Як вибрати ретранслятор Wi-Fi

Нестача бездротового сигналу Wi-Fi може бути спричинена багатьма факторами. Найбільш розповсюдженими причинами є надто товсті стіни, перешкоди від увімкненої побутової техніки або невдале розташування роутера. У такому разі немає потреби перебудовувати всю мережу. Достатньо придбати ретранслятор Wi-Fi, покликаний посилювати сигнал мережі. Варто лише розібратися, як він функціонує та на які специфікації звернути увагу під час вибору.

Як вибрати ретранслятор Wi-Fi

Як працює ретранслятор Wi-Fi

Цей пристрій також відомий під назвою репітер, яка походить від англійського слова repeat, тобто повторення. У цьому і є найбільш красномовний опис принципу того, як працюють ретранслятори Wi-Fi. Пристрій не створює додатковий сигнал, а просто приймає той, що надходить від маршрутизатора, копіюючи його та розширюючи зону дії. Ретранслятори коректно виконують завдання лише у тому разі, коли їх під’єднано до електромережі в зоні хорошої роботи сигналу від роутера. Інакше він просто не зможе розширити зону бездротової мережі.

На що звертати увагу, вибираючи репітер для Wi-Fi

Щоб пристрій підійшов під користувацькі запити, потрібно зважати на такі особливості:

  1. Частота. Найважливіша характеристика під час вибору. Як і роутери, репітери можуть працювати в одному або двох частотних діапазонах — 2,4 ГГц та 5 ГГц. Краще вибирати модель із двома діапазонами роботи, оскільки частота ретранслятора має відповідати частоті, на якій сигнал роздається роутером. Крім цього, у такому разі можна отримати передавання інтернету від ресівера на частоті 5 ГГц, навіть якщо роутер підтримує лише 2,4 ГГц.
  2. Швидкість бездротового з’єднання. Для досягнення оптимальної швидкості інтернету важливо, щоб і роутер, і ресівер підтримували актуальні протоколи зв’язку. Найбільш актуальним наразі є 802.11ax. Нестрашно, якщо один із пристроїв не буде його підтримувати, однак швидкість інтернету буде суттєво нижчою.
  3. Кількість портів. Найчастіше підсилювачі сигналу комплектуються 1–2 LAN-портами для Ethernet-кабелів. Вони використовуються для створення точки доступу та під’єднання репітера до комп’ютера чи ноутбука напряму. Підсилювачі для офісів та інших установ, де потрібно збільшити зону покриття, мають стандартну кількість роз’ємів — 4–6. Водночас на пристроях для роботи зі смартфонами LAN-порти замінені на звичні USB.
  4. Кількість антен. Є думка, нібито що більшою буде кількість антен на корпусі ретранслятора, то потужнішим буде вихідний сигнал, але вона хибна. Однак, якщо роутер укомплектовано технологією MU-MIMO, що використовує раніше незалучений обсяг пропускної здатності пристроїв, антени будуть корисними. Користувач може розвернути антену в напрямку конкретного девайсу, тим самим збільшуючи швидкість інтернету.

Якщо заздалегідь визначитися з власними потребами, вибрати потрібний репітер для Wi-Fi буде нескладно. Необхідно лише ретельно вивчити актуальні пропозиції.

Новости Запорожья