Національний мультитест є важливим іспитом для майбутнього абітурієнта. Чим вищою буде оцінка, тим більше шансів на успішний вступ до омріяного навчального закладу на бюджетну форму. Зазвичай дітей готують до НМТ з математики у школі. Деякі батьки власними силами допомагають дитині готуватись, а інші відразу записуються на індивідуальні уроки, тим більше ціна репетитора з математики, як правило, є прийнятною та доступною.
Які завдання будуть на НМТ?
Перший етап підготовки — ознайомитись зі структурою іспиту. Частина НМТ, яка присвячена математиці, містить 20 завдань. Всі вони охоплюють ті ж самі теми, що і були на ЗНО. Мультитест складається з 14 тестових питань, де лише одна правильна відповідь з п’яти поданих варіантів. Також буде 4 завдання на знаходження “логічних пар”, два завдання, які передбачають надання короткої відкритої відповіді. Відмінність мультитесту від ЗНО в тому, що тут не буде завдання на надання письмової розгорнутої відповіді.
Якщо ж говорити про рівень складності, то НМТ більше наближений не до профільного, а до рівня стандарт. Шкала оцінювання коливається від 0 до 30 балів, які згодом будуть переведені в шкалу від 100 до 200 балів.
Теми
Другий етап підготовки дитини — дізнатися, які теми будуть висвітлені у завданнях тесту. Так варто обов’язково повторити наступні теми:
- теорію ймовірностей;
- формули скороченого множення;
- геометричну та арифметичну прогресії;
- логарифми;
- вектори та координати;
- степені;
- квадратні рівняння;
- похідну та первісну функції;
- способи обчислення площі, бічної поверхні та об’єму фігур;
- способи розв’язування задач на знаходження області визначення функцій.
Практична підготовка
Аби ефективно підготуватись до іспиту з математики, рекомендуємо дотримуватись наступних порад:
- обов’язково ознайомтесь з математичними формулами, які будуть у НМТ, навчіться правильно ними користуватись та вивчіть їх;
- ознайомтесь з завданнями минулого року, а також пройдіть пробне тестування; якомога частіше практикуйтесь відповідати на тестові питання з однією правильною відповіддю, вчиться відразу бачити та відкидати неправильні варіанти;
- працюючи з підручниками з підготовки до ЗНО, не витрачайте час на останні завдання, які передбачають розгорнуту відповідь — таких завдань немає в НМТ;
- не повторюйте багато тем за один раз, грамотно розподіляйте час таким чином, щоб займатись 40-60 хвилин в день протягом тижня, а не витрачати кілька годин за один день; складіть план підготовки та закріпіть одну тему за одним заняттям; якщо є проблеми та певні прогалини у знаннях, приділіть конкретній темі більше часу;
- пам’ятайте, що на блок математики вам буде відведено лише 45 хвилин, тому виконуючи пробні тести, обмежуйте себе в часі та вчиться розподіляти відведений час правильно.
Якщо дитина багато пропустила через хворобу чи з інших причин, або має гуманітарний склад розуму і готуватися до іспиту з математики їй важко, варто найняти репетитора. Викладач зможе виявити слабкі місця та пояснити складний для розуміння матеріал. Ефективним буде і вирішення тестових завдань з репетитором, адже педагог буде відразу проводити роботу над помилками, розбираючи їх з дитиною.
Психологічна підготовка
Не менш важливою є і психологічна підготовка. Батькам варто поговорити з дитиною про те, що успішне складання іспиту — важлива справа. Але не потрібно залякувати, майбутній абітурієнт має знати, що у разі отримання поганої оцінки чи нескладання іспиту взагалі нічого страшного не відбудеться. Дитина має бути вмотивована, але не налякана.
Ще одна порада полягає в тому, що дитина повинна відпочивати. Навчання у школі, заняття з репетитором чи самостійна підготовка до іспиту мають комбінуватись з відпочинком. Бажано проводити час без гаджетів, та відпочивати не лише фізично, але й морально. Математика — предмет, який вимагає уваги, тому після важкого тижня обов’язково потрібно відволіктись і відпочити.
Батьки можуть допомогти дитині підготуватись, слідкуючи за її розпорядком дня та правильним харчуванням. Майбутній абітурієнт має вчасно лягати спати, не засиджуючись допізна, займатися спортом чи принаймні регулярно проводити час на свіжому повітрі, правильно та збалансовано харчуватись.