Як обрати хороше вино, навіть якщо ви тільки здогадуєтесь як це має бути

В ідеальному світі ми всі були б сомельє в кріслах. Ми знайшли б потрібні слова, щоб описати один ковток Піно Нуар. Ми б знали, що поєднати з домашньою піцою. І ми б усвідомили різницю між цим Шардоне та тим. Насправді, більшість із нас просто купує те, що гарно знаємо та купуємо не вперше, або ми вибираємо за ціною чи — ура — етикеткою. Ми не можемо піти з вами у винний магазин, але можемо поділитися кількома простими прийомами, які допоможуть вам, перш ніж ви підете. А знайти різноманітні вна ви завжди можете на Vino.Ua.

Пропустіть супердешеві вина

Найшвидший спосіб переконатися, що ви отримуєте пристойну пляшку, — це витратити принаймні 10 доларів за пляшку. Багато дешевших вин виготовляються з неякісних фруктів і їх потрібно компенсувати на задньому плані, тому при їх виробництві використовуються різноманітні добавки. Крім того, у виробництво вина входить стільки елементів (праця, виноградарство — навіть дизайн етикетки), що зробити якісне вино дешеве вино майже неможливо.

Як обрати хороше вино, навіть якщо ви тільки здогадуєтесь як це має бути

Розширте свій кругозір

Якщо ви дивитесь не тільки на найвідоміші виноробні регіони, то часто можете отримати більше за свої гроші. Якщо вам подобаються Каберне з Напи, але не їхні звичайні високі ціни, зверніть увагу на цей же сорт з Австралії. Крім того, слідкуйте за винами з Португалії та Іспанії, двох країн, де хороше вино часто коштує занижено порівняно з більш відомими — і високоринкованими — виробниками вина, такими як Франція та Сполучені Штати.

Прочитайте дрібний шрифт

Ми були б роботами, якби не реагували на ці класні художні етикетки на фасадах пляшок! Тільки не забудьте також перевернути пляшку. Потрібно перевіряти задню етикетку, щоб побачити, звідки походить вино — чим точніше місце, тим краще вино (як правило). Якщо на пляшці Піно нуар написано «Каліфорнія», чудово. Центральне узбережжя Каліфорнії, ще краще. Санта-Барбара, Каліфорнія, ще краще. Якщо ви п’єте іноземну пляшку і вона вам подобається, запам’ятайте назву імпортера. Таким чином ви зможете шукати інші вина, які вони імпортують, оскільки імпортери, як правило, дотримуються стандартів у своєму портфелі.

Також варто звертати увагу на такі фрази, як «розлив у пляшки». Цей термін означає, що винороб контролював увесь процес, від вирощування винограду до розливу вина. Швидше за все, це вино було зроблено меншим, часто сімейним маєтком, який дбайливо ставиться до нього, а не якимось гігантським конгломератом, який приділяє менше уваги якості.

Зверніть увагу на кольори

Якщо ви знаєте, що вам подобаються хрусткі, освіжаючі білі, шукайте в магазині більш світлі вина. Якщо ви віддаєте перевагу більш насиченим білим, більш маслянистим, шукайте вина більш золотистого кольору. Хоча цей трюк не спрацює у 100% випадків, він може допомогти вам звузити вибір. Ви також можете купувати розе за кольором. Є винятки, але дивлячись на колір, це хороший спосіб отримати уявлення про те, що в пляшці.

Рекомендуємо іноді виходити за межі вашої зони комфорту…навіть якщо ви отримаєте пляшку, яку більше не купите. Наступного разу, коли ви будете робити покупки, візьміть те, що вам подобається, але також те, що ви ніколи не пробували. Якщо ви вважаєте, що вино не можна пити, заморозьте його у формочках для льоду та використовуйте для майбутнього приготування страв. Будь-яка невдача буде того варта, якщо вона наблизить вас до знання того, що саме ви любите.

Новости Запорожья