Як дізнатися хто є власником квартири: перевірка права власності

Людям, які збираються купувати житло на вторинному ринку, обов’язково варто перевірити нерухомість та уточнити, чи справді продавець є її власником. Близько 10 років тому зробити це самостійно було не так вже й просто, проте в умовах сучасності процес суттєво полегшили. Отримати всі необхідні виписки можна не виходячи з дому, просто онлайн. Потрібен тільки стабільний інтернет і комп’ютер або смартфон. Агентство нерухомості Lavida поділиться необхідною інформацією.

Як підтвердити право власності на нерухомість – які документи потрібні -  ZN.ua

Для чого потрібно перевіряти квартиру?

Останніми роками все частіше трапляються випадки оманливих дій з нерухомим майном, і шахрайських схем існує досить багато. Найочевидніша з них — оренда або продаж житла, у якого вже є власник. Тому покупці мають бути вкрай уважними до обраних продавців.

Випадки, в яких краще перестрахуватися і перевірити теперішнього власника нерухомості:

  • купівля житла або тривала оренда;
  • обмін нерухомості;
  • оформлення дарчої або спадщини;
  • приватизація нерухомості.

Експерти радять, крім іншого, час від часу перевіряти також і власне житло. Найправильніше буде скласти заборону на проведення будь-яких операцій з власною квартирою.

Про це справді варто замислитися, адже лише кілька років тому в Україні було виявлено цілу групу хакерів, яка незаконним шляхом позбавляла людей прав власності на їхнє житло. Доступ до реєстрів відкривався за допомогою чиновників, яким на електронну пошту надсилали спеціальні віруси під виглядом звичайних листів. Тому краще завжди бути в курсі поточної ситуації зі своїм житлом. До того ж багато часу це не займе.

У Реєстрі можна знайти інформацію про реєстрацію прав володіння після 2013 року. Якщо житло було отримане у власність раніше, від покупця слід вимагати документальне підтвердження прав володіння.

Де потрібно шукати дані

Купуючи нерухомість на вторинному ринку, бажано отримати якомога більше інформації про об’єкт. Існує одразу декілька способів як дізнатися хто є власником квартири. Насамперед слід звернутися до Реєстру на офіційному сайті Міністерства юстиції, щоправда, за послугу доведеться трохи заплатити.

У готовій виписці буде зазначено таку інформацію:

  • відомості про нерухоме майно;
  • підтвердження права володіння — договір, дарча тощо;
  • наявність обтяжень у житла.

Ще один варіант як можна перевірити право власності — це відвідування офіційного сайту судової влади. Для перевірки продавця необхідно зайти в розділ «Стан розгляду справ» і там, у графі «Сторона у справі», прописати всі дані власника. Тут буде показано, чи відкрито на цю людину будь-які судові справи, включно з тими, що стосуються судових позовів між родичами, якщо власник отримав квартиру, що продається, у спадок.

Як перевірити право власності на квартиру та не потрапити на шахраїв при  покупці?

Своєю чергою, виконати перевірку заборгованостей по комуналці можна на офіційному сайті Єдиного реєстру боржників. Однак тут після введення потрібних даних інформація відобразиться тільки в тому разі, якщо на продавця вже подали до суду.

Можна відстежити й те, чи змінювалися взагалі власники. Ця перевірка права власності на квартиру найскладніша, оскільки покупець житла нездатний отримати ці відомості власними силами. Для цього потрібно звернутися до держреєстратора і заплатити комісію. Завдяки отриманим даним, можна буде дізнатися скільки всього у квартири було власників і як часто вони змінювалися. Варто задуматися, якщо заміни відбувалися часто — велика ймовірність потрапити в пастку аферистів або ж придбати проблемне з тих чи інших причин житло.

Якщо немає жодного бажання або ж просто можливості розбиратися з пошуками самостійно, завжди можна звернутися в агентство нерухомості з хорошою репутацією. Цей варіант надійний та абсолютно безпечний.

Новости Запорожья