Гуманітарна ініціатива Групи Метінвест «Рятуємо життя» продовжує надавати допомогу українцям
У 2022 році Група Метінвест, що у Запоріжжі представлена комбінатом Запоріжсталь, а також заводами Запоріжкокс, Запоріжвогнетрив та Запорізьким ливарно-механічним заводом, налагодила ефективну систему постачання допомоги з гуманітарних хабів у Польщі до розподільчих центрів у Запоріжжі, Кривому Розі, Кам’янському та Дніпрі. Вже звідти гуманітарні вантажі відправляються в населені пункти, де вони найбільше потрібні. Зокрема, на прифронтові та деокуповані території, а також у міста присутності Метінвесту, які стали прихистком для тисяч вимушених переселенців.
Читайте також: Кольчуга для «Леопарда»: як працюють сталеві екрани від Метінвесту, що рятують техніку ЗСУ від FPV
Менше ніж за три роки повномасштабної війни допомогу проєкту відчули майже 516 тисяч мирних громадян. Насамперед мова про гуманітарні вантажі – продукти, засоби гігієни та речі першої потреби.
Першочергово пакунки отримують найбільш незахищені категорії населення. У різний час продукти доставляли й сім’ям мобілізованих співробітників підприємств Метінвесту, мешканцям шелтерів компанії, комунальникам Запоріжжя, а також породіллям в Одеській і Донецькій областях – сюди привозили набори дитячого харчування. «Рятуємо життя» доставляє гуманітарні вантажі майже в 70 територіальних громад.
Також програма опікується облаштуванням шелтерів і забезпеченням українських лікарень медикаментами та обладнанням. Зокрема в Запоріжжі в межах проєкту минулого року міські лікарні Запоріжжя отримали медикаментів на 5 млн гривень.
Загалом, лікарні міст присутності Метінвесту – Запоріжжя, Кривого Рогу, Кам’янського, Покровська й Авдіївки (до тимчасової окупації міста) – отримали від компанії медичне обладнання, медикаменти та витратні матеріали більш ніж на 200 мільйонів гривень.
Також спільно з донорами й партнерами ініціатива дбає про психологічне та фізичне відновлення людей, які постраждали від агресії ворога. Підтримує соціальні й культурні заходи, бере участь у програмах психологічної реабілітації. Наприклад, «Рятуємо життя» співпрацює з «Фондом Маша» в межах програми психологічної реабілітації «Незламна мама». Загалом за цими напрямками психологічну допомогу отримали 2670 українців.
У Запоріжжі в межах «Рятуємо життя» продовжує працювати та розширювати перелік активностей «Опліч ХАБ». В центрі безкоштовно для всіх бажаючих проводять індивідуальні психологічні та юридичні консультації, групову терапію та йогу, майстер-класи для дітей, оздоровчий фітнес, нейрогімнастику, живопис, чайні церемонії, профорієнтацію та різноманітні тренінги. Ком’юніті центр «Опліч ХАБ» працює за адресою: вул. В’ячеслава Зайцева, 9 (ЦКП «Орбіта»).
Також гуманітарна ініціатива разом з проєктом підтримки протезування в Україні Protez Hub повертає до повноцінного життя військових і цивільних, які постраждали під час війни. Так, у межах програми з протезування, реабілітації та хірургії допомогу отримали вже 136 військовослужбовців і цивільних українців.
Завдяки міжнародним партнерам і внескам благодійників «Рятуємо життя» має можливість поступово збільшувати масштаби своєї допомоги. Наразі проєкт підтримують майже 200 бізнесів та організацій з Польщі, Німеччини, Нідерландів, Італії, Іспанії, США, Великобританії, Швейцарії, Греції, ОАЕ та інших країн.
Ми писали, що у Запоріжжі стартував новий сезон програми з реабілітації воїнів та ветеранів «Вільні хвилі».