«Є живе спілкування, якого дуже не вистачало»: як на Запоріжжі діти вчаться у змішаному форматі

За інформацією: Суспільне Запоріжжя.

Урок в одній зі шкіл Широківської громади на Запоріжжі, де запроваджено змішане навчання. Фото: Суспільне Запоріжжя

У Запорізькій області 25 навчальних закладів працюють у змішаному форматі: частина учнів здобувають освіту очно, інша — онлайн. Серед навчальних закладів, що працюють у змішаному форматі — школа у Широківській громаді.

Про те, як відбувається навчання змішаного формату — дізнавалися кореспонденти Суспільного.

Розпочали такий формат роботи у закладі Широківської громади близько трьох тижнів тому. У школі облаштували укриття, у якому є все необхідне для навчання та перерв: чітко визначене для кожного класу місце з партами, медичний куточок, куточок відпочинку при тривалій тривозі, окремі туалети.

Урок в одній зі шкіл Широківської громади на Запоріжжі. Фото: Суспільне Запоріжжя

Аби вийти на змішане навчання, серед батьків учнів провели опитування, розповіла вчителька української мови та літератури Ірина Соколянська:

"Надзвичайно був такий щемливий момент, хвилюючий, коли проходили анкетування батьки, оскільки розуміємо, що кожен переживає за безпековий момент. Ми хотіли, щоб діти до нас прийшли в школу. І от зараз чуємо, бачимо цей галас, ці очі дитячі, багато хто з них прийшов до школи вперше, бо діти три роки були на дистанційному навчанні".

Ірина Соколянська, вчителька української мови та літератури. Фото: Суспільне Запоріжжя

Загалом в школі 268 учнів, навчатися очно виявили бажання 150. Семикласник Родіон Левашов розповів, що охоче повернувся до очного навчання — сумував за друзями:

"Два роки як не був, не бігав, з друзями не гуляв. Скучив. Якщо онлайн ти не зрозумів тему, то важко робити уроки. Тут вчителя все пояснюють. Добре якось, чутно, вживу зрозуміліше.

Родіон Левашов, семикласник. Фото: Суспільне Запоріжжя

Про те, що очно краще сприймається навчальний матеріал, розповіла й дев'ятикласниця Вероніка Ярова — дівчина теж повернулася до стін школи:

"Ти не завжди розумієш тему. Це уроки, де не можна щось пощупати, наприклад, коли у нас хімія, ми дивимося відео з інтернету просто, а самі ми не можемо це зробити. До того ж є спілкування живе, якого дуже не вистачало".

Вероніка Ярова, учениця 9-го класу. Фото: Суспільне Запоріжжя

Її думку поділяє ще один дев'ятикласник — Тимур Брана. Хлопець зізнався, що вже думає про майбутній НМТНаціональний мультипредметний тест, тож під час змішаного навчання матеріал запам'ятовується краще:

"Я думаю, що саме в цей період важливо як більше комунікації з вчителем, щоб якісніше опановувався матеріал, а не як було дистанційно, що треба самому все опановувати і буває тяжкувато. А коли є вчитель, звісно легше".

Тимур Брана, дев’ятикласник. Фото: Суспільне Запоріжжя

За словами директорки, ім'я невказане з міркувань безпеки, у школі класи навчаються позмінно:

"Ми розділили таким чином, аби було зручно і підвозити дітей, і одночасно спускати в укриття, щоб могли тут продовжувати навчання. Одночасно в нас 65-67 учнів навчається. У перший тиждень навчаються одні класи, на другий — інші класи".

Директорка однієї зі шкіл Широківської громади Запорізької області. Фото: Суспільне Запоріжжя

Облаштоване місце для навчання в укритті однієї зі шкіл Широківської громади на Запоріжжі. Фото: Суспільне Запоріжжя

Куточок відпочинку в укритті однієї зі шкіл Широківської громади на Запоріжжі. Фото: Суспільне Запоріжжя

Місце для навчання в укритті однієї зі шкіл Широківської громади на Запоріжжі. Фото: Суспільне Запоріжжя

За словами заступника голови Широківської громади Дмитра Свіркин, для ремонту укриття у школі з державного та місцевого бюджетів виділили понад чотири мільйони, розповів :

"На сьогодні упорядження внутрішніх приміщень, була виконана підлога, облаштовані санвузли шляхом перепланування, були виконані інженерні мережі, водопостачання, електрика, вентиляція, пожежна сигналізація. Ці роботи і сам проєкт був виконаний на підставі відповідних рекомендаційних листів".

Дмитро Свіркин, заступник голови Широківської громади. Фото: Суспільне Запоріжжя

Наразі у Запорізькій області у змішаному форматі навчається 25 шкіл, повідомила директорка обласного Департаменту освіти та науки Людмила Бухаріна. При цьому, за словами секретаря міської ради Анатолія Куртєва, у Запоріжжі школи працюють лише онлайн.

Новости Запорожья