Корисні поради, які допоможуть вберегтись під час ожеледиці
Через заморозки у Запоріжжі на дорогах утворилася ожеледиця. Державна служба з надзвичайних ситуацій підготувала поради, як не травмуватися запоріжцям на льоду.
Читайте також: Догляд за автомобілем – корисні поради, як вберегти машину взимку
Що взути і як підготувати взуття:
Рятувальники не рекомендують під час ожеледиці носити взуття на високих підборах. Кращими для льоду є підошви з мікропористої чи іншої м’якої основи. Перед виходом з будинку варто підготувати взуття до слизької поверхні. Саморобні «льодоступи» можна зробити так:
— прикріпіть на підбори шматок поролону (за розмірами каблука), лейкопластиру чи ізоляційної стрічки і перед виходом натріть піском (на один-два дні вистачає);
— натріть наждаковим папером підошву перед виходом, а краще прикріпіть його на підошву (але від води піщини наждакового паперу рано чи пізно обсипаються);
— намажте на підошву клей типу «Момент» та поставте взуття на пісок, після цього сміливо виходьте на вулицю.
Як можна зменшити ризик травм у ожеледицю:
Будьте готові впасти, про всяк випадок, під час ходьби.
Ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, а ступайте на всю підошву. Руки повинні бути не зайняті торбами.
При порушенні рівноваги швидко присядьте — це найбільш реальний шанс утриматися на ногах.
У разі падіння напружте м’язи, а доторкнувшись до землі, обов’язково перекотіться — удар буде не таким сильним при обертанні тіла.
Не тримайте руки в кишенях — це збільшує вірогідність не лише падіння, а й отримання серйозних травм, особливо переломів.
Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони вкриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені і перевертатися, що додає травмувань.
Не прогулюйтеся біля краю проїжджої частини — можна впасти та вилетіти на дорогу, а автомобіль може виїхати на тротуар.
Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю. Пам’ятайте, що в ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях машини і падіння перед автомобілем, що рухається, приводить як мінімум до каліцтв, а можливо, і до загибелі.
Небезпечні прогулянки в ожеледицю в нетверезому стані. У стані сп’яніння люди не такі чутливі до болю і за наявності травми своєчасно не звертаються до лікаря, що завдає згодом додаткові проблеми та неприємності.
Якщо через деякий час після падіння відчувається біль у голові, нудота, біль у суглобах, утворилися пухлини — слід терміново звернутися у травмпункт, інакше можуть виникнути ускладнення.
Тримайтеся подалі від будинків, ближче до середини тротуару, щоб уникнути падіння бурульок із даху.
Раніше ми розповідали, чи потрібно прогрівати автомобіль взимку та як це робити правильно. Між водіями часто виникає дискусія: гріти чи не гріти автомобіль взимку.