Як правильно випрати пуховик у пральній машині — поради
Пуховик треба періодично прати. Як це зробити, щоб він не втратив своєї форми, краси та теплоізоляційних властивостей порадили на сайті побутової техніки «COMFY».
Читайте також: Буде як новенький — як правильно прати рюкзак
Раніше цей вид одягу набивався виключно пташиним пером. Сьогодні далеко не всі куртки та пальто, які продаються в магазинах, набиті пухом. Переважно в ролі наповнювача виступає синтетичний матеріал. Він дешевше і не менш теплий. Догляд за виробом, зокрема, прання якраз таки залежить від того, що знаходиться всередині куртки.
Перед тим, як прати пуховик у пральній машині, треба підготуватися
Уважно подивіться бірку. На ній мають бути описані правила догляду за річчю.
Придбайте рідкий засіб. (Хоча б гель для прання. — Ред.). Звичайний порошок не варто використовувати. Краще купити спеціальний миючий засіб для верхнього одягу, шерсті або пуху, якщо ним набита куртка. Такі засоби зберігають теплоізоляційні властивості одягу та простіше вимиваються.
Якщо на куртці є елементи з натурального хутра, відстебніть їх. Якщо вони не знімаються, то відразу після закінчення прання треба розчесати хутро гребінцем з рідкими зубчиками. Поки куртка сушитиметься, хутряні елементи треба періодично розчісувати. Якщо хутро відрізняється за кольором, то одяг краще все-таки здати в хімчистку.
Перевірте кишені на наявність забутих речей і дірок. Якщо останні знайшлися, необхідно їх зашити. Інакше під час прання пуховика може вилізти наповнювач.
Перевірте пуховик на наявність плям. Якщо такі знайшлися, то їх треба натерти господарським милом або спеціальним засобом для виведення плям.
Відстебніть капюшон. Застебніть куртку, кишені, кнопки та липучки. Це робиться для того, щоб виріб не деформувався. Виверніть річ навиворіт. У такому вигляді куртка збереже свою форму.
Не варто намагатися засунути у барабан інші речі. Пуховик повинен пратися один.
Залийте рідину в спеціальний відсік. Можна запускати процес. Але спочатку треба вибрати програму.
В якому режимі прати пуховик
У деяких моделей пральних машин передбачені спеціальні програми для верхнього одягу. Якщо у Вашій техніці такої функції немає, не поспішайте засмучуватися. Увімкніть щадний режим. Для цього прочитайте інструкцію машинки, яку використовуєте.
Також підходять режими для делікатних речей, шовку та шерсті. Вибирайте температуру 30 градусів. Зазвичай цей температурний режим за умовчанням заданий у програмі для делікатних речей. Якщо стоїть температура вище, треба встановити 30 градусів. Зазвичай в пральних машинках-автомат можна встановлювати будь-яку температуру.
Після закінчення прання пуховика в пральній машині не поспішаєте його звідти діставати. Зазвичай у програмі для делікатного одягу задані декілька полоскань. Якщо куртка полоскалася всього один раз, увімкніть полоскання ще 3-4 рази. Це потрібно для того, щоб добре вимити миючі засоби. Єдине полоскання не вимиє їх ретельно, і на куртці будуть білі плями, які особливо помітні на чорному одязі. Багаторазові полоскання особливо важливі для одягу, набитого пташиним пухом. Він погано вбирає миючі засоби й так само погано змивається.
Вибирайте мінімальну швидкість віджимання. Можна скористатися програмою, що не передбачає цієї функції. Якщо одяг набитий натуральним наповнювачем, від віджимання краще відмовитися. Воно може збити пух, що призведе до безповоротного псування одягу. На бірці повинно бути вказано, чи можна використати функцію віджимання стосовно до пуховика.
Як прати пуховик у пральній машині з тенісними м’ячиками
У пральну машинку разом з курткою треба покласти м’ячі для гри в теніс. Якщо вам не жаль грошей, краще купити спеціальні кульки. Також можна скористатися гумовими м’ячами і навіть клубками ниток (тільки зверніть увагу на їх колір і властивості, щоб вони не пофарбували ваш пуховик), зав’язаними в чисту шкарпетку.
Вам знадобиться 2-3 м’ячі. Вони потрібні для того, щоб річ не деформувалася. Важкі кульки рівномірно розподіляються по поверхні одягу, розбивають пух і допомагають ретельніше прополоскати куртку. Їх використання виключає можливість зіпсувати річ.
Сушка
Дістаньте пуховик і застебніть усі застібки. Потім треба вивернути кишені. Промокніть махровим рушником. Воно вбере зайву вологу. Потім повісьте виріб на вішалку. Вивертати його не треба, поки одяг остаточно не висохне.
Якщо погода хороша, можна повісити виріб на балконі або у дворі. Якщо прали в холодну пору року, то треба залишити куртку в теплому приміщенні недалеко від джерела тепла. Ні в якому разі не сушите на підставці або на батареї. Не використовуйте фен! Гаряче повітря згубно впливає на перо. Воно стає ламким, через що починає вилазити назовні.
Читайте також: Щоб зимова шапка тримала форму – як правильно прати речі
На сушіння може знадобитися пара днів. Вам треба періодично підходити до куртки й струшувати її, щоб розбити грудочки пір’я та рівномірно розподілити їх по всій поверхні виробу. Не варто одягати куртку до повного висихання. Потрапивши у вологе середовище на вулиці, мокре перо починає гнити та виділяти неприємний запах.
Ми писали, як часто треба прати зимові речі – відповідь вас здивує.