Як зараз виглядає запорізький парк «Дубовий гай», якому виповнилося 65 років
Магнолії та сакури у Центральному парку культури та відпочинку «Дубовий гай» відцвіли. Натомість у парку витає аромат акацій, цвітуть каштани, іриси. Парк потопає у зелені й зараз нежарко, комфортна температура для прогулянок.
До речі, у цьому році Дубовому гаю виповнилося 65 років.
Читайте також: Чарівна «купальниця» — фонтан у запорізькому парку прикрашала скульптура таємничої жінки (фото)
«1956 року тут почали садити дерева, чагарники, прокладати тротуари, а через три роки ЦПКіО «Дубовий гай» відкрився для городян. Це було загальноміське будівництво. Кожному підприємству доручили щось будувати. А керував всім обкомом партії.
1959 року випустили буклет заходів у парку на цілий рік. Головна естрада була там же, де й зараз. І перший захід відбувся на ній 1 травня 1959 року. Це було масове народне гуляння з виступами самодіяльних колективів та артистів, спортивними змаганнями та показами фільмів», — розповідав мені колишній директор ЦПКіО «Дубовий гай» Володимир Захаров, який 34 роки (по 2013 рік) пропрацював у парку.
Володимир Захаров також згадував, що колись у Дубовий гай їздив 5-й трамвай. Він був старого типу з двома кабінами. Водій переходив до іншої кабіни та їхав назад. Напевно, трамвай ходив до 1963 року. Потім зробили кільце і сюди приїжджали автобуси майже з усіх районів. Потім і це чомусь скасували. А зараз ходить 22 маршрутка.
Дубовка була й залишається одним з найулюбленіших місць відпочинку запоріжців, хоча парк й трохи занедбаний. Але природа тут дуже гарна у будь-яку пору року. Можна побачити коней, верблюда, птахів, зокрема, гусей на острівці. А от лебедів цього разу не бачила.
Води в водоймах парку помітно менше, ніж у часи до підриву російськими військовими Каховської ГЕС (все пов’язано). Але підприємці вирішили використати ситуацію та перемістили одне з кафе на місце на місце майже на колишньому дні, біля води.
На жаль, ще один слід війни — у вересні 2022 року «Дубовку» двічі обстріляли ракетами російські військові. Були поранені люди і собака, один чоловік загинув. Ще у минулому сезоні тут була лише символічна огорожа. Тепер руїни ресторанно-готельного комплексу хоча б огородили вищім та закритим парканом.
А от кафе «Вітерець», що давно вже непрацювало, ніхто не обстрілював. У вересні минулого року там сталась пожежа і власник залишив все в такому вигляді (фото нижче). Тож ці місця краще обходити під час прогулянок.
Старі атракціони у парку не працюють і частково демонтовані. Але є «Автодром» (150 грн), «Шторм» (150 грн), «Лебеді» (100 грн), «Манеж» (50 грн). Та об’ява біля них, що лунопарку потрібні касири.
З реконструкцією парку не щастило. Як розповідав Володимир Захаров, 1986 року в парку була реконструкція і планувалося три черги. Але настали 1990-і і все зупинилося.
Читайте також: У балці на заповідній Хортиці розквітла ковила — фото
Восени 2021 року у «Дубовому гаю» почали реконструкцію вхідної частини парку з боку вулиці Глісерної (він вважається центральним) та двох центральних алей до водойми. Тепер там неслизька плитка, зручно кататися на скейтах, роликах та іншому колісному транспорті, й акуратний вигляд. Але зі зрозумілих причин реконструкція зупинилась.
Ми писали, як виглядав центральний парк Запоріжжя 60 років тому – фото.
Фото автора