Рибалки, мурал і мало води — як виглядає запорізький Центральний пляж у травні
Наслідки підриву Каховської ГЕС, який російські військові здійснили 6 червня 2023 року запоріжці бачать кожного дня — рівень Дніпра помітно знизився, оголилася частина суші, яка раніше була під водою.
Читайте також: Скарби Дніпра та наслідки підриву Каховської ГЕС – Дмитро Комаров відвідав Хортицю та Кушугумську громаду
На фото вище — дорога до Центрального пляжу
Як у Запоріжжі виглядає популярне раніше місце відпочинку, Центральний пляж, майже через два роки після підриву Каховської ГЕС спостерігала та зробила фоторепортаж журналістка zprz.city.
Пляж зустрічає старою, але й досі актуальною табличкою «Купання заборонено». До речі, я вперше тут побувала після 6 червня 2023 року. Раніше бачила Центральний пляж тільки з вікна транспорту.
Наживо враження ще більш жахливе, ніж здалеку чи на фото. Води набагато менше. Скільки її було можна зрозуміти хоча по доріжкам з плиток — вони закінчувались у ріки. Тож, зараз ходиш по колишньому дну ріки.
До води тепер йти далеко, пляжна смуга ширше, ніж коли Дніпро був повноводним. І порожня. Хоча у самої води досить багато рибалок. Також за рибою полюють баклани. Втім, у самого берега можна побачити мертву рибу.
З позитивного — художники створюють на стіні на пляжі два малюнки з серії «Стінописи опору», сьогодні мають завершити. Про це розповімо в одній з наступних публікацій.
Не забутий пляж і комунальниками — робочий фарбував одну з конструкцій.
Ми писали, що після підриву Каховської ГЕС у Запоріжжі, на Хортиці, активізувалися так звані «чорні археологи», озброєні металошукачами. Про це нещодавно на брифінгу розповідали співробітника Національного заповідника «Хортиця». Фахівці б’ють тривогу, оскільки такі дії призводять до втрати унікальних об’єктів, які могли б відкрити нові сторінки нашої історії.
Також ми писали, що запоріжці досі продовжують порушувати заборону та йдуть пішки на заповідні острови поблизу Хортиці. А потім не можуть самі вибратись — їх вивозять рятувальники.
Фото автора