Як правильно реагувати на агресію дитини: рекомендації психолога Фонду Ріната Ахметова | «Фонд Ріната Ахметова»

Як правильно реагувати на агресію дитини: рекомендації психолога Фонду Ріната Ахметова | «Фонд Ріната Ахметова»

Майже 40% українських мам повідомляють про прояви агресії у дітей віком від 3 до 17 років

Через війну діти, як і дорослі, переживають емоційне виснаження та втому. Це проявляється у вигляді агресивної поведінки. Грубі слова, злість і провокації — це не завжди свідчення поганої поведінки, зазначають психологи. Часто це сигнал про те, що дитина не справляється з емоціями.

Психологиня Фонду Ріната Ахметова Анна Часовникова поділилася корисними рекомендаціями щодо того, як правильно реагувати на агресію дитини. Дивіться корисний відеоролик із практичними порадами тут: https://bit.ly/3RBmbwS

Читайте також: Як допомогти дитині впоратися з аутоагресією — в межах проєкту «Сирітству – ні!» відбулась онлайн-зустрічі з батьками

Ми зібрали добірку ефективних порад, які допоможуть батькам краще зрозуміти причини агресивної поведінки дитини та зберігати спокій у складних ситуаціях.

Залишайтеся спокійними

Важливо не піддаватися емоціям і не відповідати агресією на агресію дитини. Спокій батьків допомагає дитині заспокоїтися і не відчувати загрози.

Будьте ввічливими у спілкуванні

Дитина має відчувати підтримку й любов, навіть коли не може контролювати свої емоції. Ваша спокійна реакція стане прикладом самоконтролю.

Проаналізуйте свою поведінку

Часто агресія дитини є віддзеркаленням напруження в родині або реакцією на стиль спілкування дорослих. Зверніть увагу на те, як саме ви реагуєте на складні ситуації.

Допомагайте дитині розрядити напругу

Варто навчити дитину спрямовувати агресивну енергію в мирне русло — через малювання, спорт, танці або рухливі ігри. Це допомагає знімати напруження та уникати емоційного перевантаження.

Гра «Вижени із себе злість»Мета цієї гри — зняти емоційне напруження у дитини. Дозвольте їй пострибати, покричати, покривлятися, а за командою «СТОП» — зупинитися і заспокоїтися.

Загалом за роки роботи психологи Фонду Ріната Ахметова надали психологічну підтримку понад 1,2 мільйонам українців. Наразі пріоритетом є психологічна допомога дітям, які постраждали від наслідків війни. Її реалізують під час змін «Блогер Кемп» у межах проєкту «Рінат Ахметов — Дітям. Мирний відпочинок дітям України».

Слідкуйте за оновленнями Фонду Ріната Ахметова на сайті: https://akhmetovfoundation.org/news

Раніше ми писали, що кожен другий український школяр стикався з булінгом чи сам став жертвою цькування. Такою є статистика Міністерства освіти і науки України. Основними проявами булінгу є систематичні публічні приниження, образи, псування особистих речей та висміювання. Фонд Ріната Ахметова зібрав дієві поради протидії цькуванню для учнів.

Джерело

Новости Запорожья