За інформацією: Суспільне Запоріжжя.
Владислав Астраханцев, виробник військової амуніції. Фото: Суспільне Запоріжжя
Житель Запоріжжя Владислав Астраханцев — колишній військовий. Через стан здоров’я йому довелося залишити службу. З початком повномасштабної війни чоловік хотів допомагати армії, тому свою майстерню з пошиття взуття перепрофілював на виробництво амуніції для військових.
Владислав розповідає: 15 років займався ремонтом та створенням власної лінії взуття, втім, після початку повномасштабного вторгнення до нього почали звертатися військові з проханням відремонтувати або зшити форму:
"Почали звертатися із перших днів повномасштабного вторгнення. "Владе, давай, армію почали розширювати, дуже багато було тоді добровольців, дуже багато потрібно одягу".
Військова амуніція, яку виготовляють у майстерні. Фото: Суспільне Запоріжжя
Владислав — сам колишній військовий. Каже, служити пішов у 2014 році. Втім, через стан здоров’я за рік його комісували:
Майстерня з виробництва військової амуніції. Фото: Суспільне Запоріжжя"Якщо я за станом здоров'я не можу воювати, то я хоча б можу бути корисним тут. У мене два брати рідних зараз воюють. Старший отримав вже друге поранення і в нього зараз 3 група інвалідності. Молодший брат на Запорізькому напрямку, теж зараз частково придатний. Я намагаюся все і для них робити, і для їхніх хлопців, які служать з ними".
Військова амуніція, яку виготовляють у майстерні. Фото: Суспільне Запоріжжя
Перекваліфікуватися було важко, каже Владислав, втім, хотів допомагати армії. Першими клієнтами стали його побратими:
Військова амуніція, яку виготовляють у майстерні. Фото: Суспільне Запоріжжя"Почали відшивати, допомагали волонтери, допомагали сусіди. Днями і ночами шили тут дуже багато, постійно не встигали, зверталися до нас цілими казармами. Матеріалів теж практично не було. Роздавали ці бронежилети по 300-350 тоді".
Серед розробок Владислава — плитоноска. Каже, її створював спільно з військовими, які підказали, як правильно модернізувати виріб.
Військова амуніція, яку виготовляють у майстерні. Фото: Суспільне Запоріжжя
Нині в команді Владислава працює шість людей. Чоловік розповідає, майже всіх шити навчав самостійно, зокрема і Вікторію, яка працює тут півтора роки. Дівчина зізнається, до цього взагалі не вміла це робити, а зараз знайшла працю до душі:
Вікторія, працівниця майстерні. Фото: Суспільне Запоріжжя"Коли прийшла, було дуже складно, бо я ніколи не шила і це напевно була одна плитоноска на два дні, але зараз майже дві за день і дуже швидко, набагато легше, ніж в перший раз".
Працівниці майстерні. Фото: Суспільне Запоріжжя
Нині, каже Владислав, на прохання військових шиють підсумки, чохли на тактичні шоломи, бронежилети, плитоноски й одяг.
«Я тут на своєму місці, я знаю, що я роблю правильну справу» Владислав Астраханцеввиробник військової амуніції