За інформацією: Суспільне Запоріжжя.
Максим Нотченко, переселенець з Маріуполя. Фото: Суспільне Запоріжжя
Максим Нотченко — переселенець з Маріуполя, якому двічі довелося переїжджати через війну. У 2014 році з рідного Слов'янська до Маріуполя, після початку повномасштабного вторгнення — до Запоріжжя. Нині тут чоловік влаштувався на один із місцевих заводів, а також працює масажистом у місцевих студіях.
В Маріуполі Максим працював на підприємстві “Азовсталь”, втім, пригадує, завжди цікавився тематикою масажу:
"Я працював на “Азовсталі”, одному з найбільших підприємств в нашій країні. Я там був на керівній посаді. Також цікавився завжди музикою і почав ще тоді цікавитися тематикою массажу”.
Максим розповідає, виїжджати з Маріуполя з родиною наважився вже тоді, коли життя там стало нестерпним:
“Наше місто опинилося в облозі. В нас почався інформаційний голод, ми не розуміли, що відбувається. Не було ні світла, ні газу, ні води, посилилися обстріли. Вже з'явилися загиблі люди на вулицях у дворах. Вночі було дуже страшно, коли бойові дії відбувалися, і все наше укриття воно було повністю заповнено людьми і тваринами”.
Фото з Маріуполя: як готували їсти під час облоги міста та будинок, у якому жив Максим Нотченко. Фото: особистий архів Максима Нотченка
Шлях до Запоріжжя тривав тиждень — каже Максим. На кожному кроці були російські блок-пости:
“В мене шукали татуювання. Я роздягався, вони дивилися, плечі показував, коліна, голені. Це було кілька разів. Звісно про те, що я працював на “Азовсталі” нікому не розповідав. Було страшно, але ми розуміли, що це наш єдиний шлях і треба було це просто пройти, перетерпіти.”
Максим Нотченко за роботою у студії масажу. Фото: Суспільне Запоріжжя
Максим розповідає, вдруге починати все з нуля було важко. Каже: після того, як війна вдруге забрала в нього все, вирішив опанувати професію, яку ніхто не зможе в нього забрати:
"Масаж — це взаємозв'язок не тільки фізичний, а й якийсь енергетичний. Зараз такі часи напружені, але ж люди мають якось відволікатися”.
У Запоріжжі чоловік закінчив курси масажу та підприємництва, і виграв грант на розвиток своєї справи.
Фото: особистий архів Максима Нотченка
Також влітку 2022 року Максим пішов на курси для підприємців:
Максим Нотченко. Фото: особистий архів Максима Нотченка“Побачив у нашому центрі “Я-Маріуполь” оголошення, розробив бізнес-ідею, ідею масажної студії і захистив свій бізнес-проєкт у журі, і опинився серед переможців.”
Чоловік каже: перемогу здобув у день свого народження. Гроші з гранту витратив на розвиток своєї справи:
Максим Нотченко за роботою у студії масажу. Фото: Суспільне Запоріжжя“Там було кілька статей витрат: на рекламу були закладені ці кошти, на придбання деякого обладнання і на перший місяць оренди в кабінеті”.
Зупинятися на досягнутому чоловік не збирається. Нині Максим знову студент, вступив до запорізького ВИШу на реабілітолога. Каже, у майбутньому планує розвиватися у своїй справі.