Харківський фотохудожник показав у Запоріжжі, як зникає пам’ять (фото)

Харківський фотохудожник показав у Запоріжжі, як зникає пам'ять (фото)

У Запоріжжі відкрили фотовиставку «Стирання пам’яті»

У Запорізькому фотоклубі працює нова виставка — «Стирання пам’яті» харківського фотохудожника Арсенія Глинського. Його сюрреалістичні світлини виглядають багатошаровими, а їхня техніка викликає асоціації зі зникненням пам’яті.   

Читайте також: Художники показали, яким бачать прифронтове місто Запоріжжя — фото

«У кожного буває — коли старе фото  нагадує про забуті  миттєвості життя. Вони стираються з пам’яті та існують часто тільки завдяки світлинам. А буває так, що відірвана від стіни шпалера відкриває частину старої газети зі статтею, або світлиною, про  яку не пам’ятаєш.

Ми забуваємо обличчя людей та реанімуємо пам’ять про них  за світлинами. Ми подорожували в дитинстві, але вже забули про це. На фото зображена краща  мить цієї подорожі. І ми асоціюємо спогади  про  неї  з  цією  фотографією», — цитує фотохудожника пресреліз виставки.

Арсеній Глинський не зміг приїхати на презентацію виставки. Зараз він мешкає в Івано-Франківську. До повномасштабної війни жив у Харкові. А в Національну Спілку фотохудожників України його приймали у Полтаві. У Запоріжжі виставляється вперше.

«На кожному полотні може бути дві, три, п’ять фотографій, накладені одна на одну. Основа — все це накладається на фото старих поверхонь. Наприклад, старої фарби, яка сповзає. А разом з цією фарбою зникає пам’ять о якихось речах. І коли ти дивишся на залишки цієї старої фарби, то раптом починаєш згадувати речі, які забув. Тому і назва така, «Стирання пам’яті», — розповів Арсеній Глинський онлайн на відкритті виставки.

В експозиції представлено 43 фото.

Виставка «Стирання пам’яті» Арсенія Глинського працюватиме до 10 червня.

Виставкова зала Запорізької обласної організації Національної Спілки фотохудожників України або фотоклуб відкритий для відвідувань з 10.00 до 17.00, вихідні — субота, неділя, понеділок.

Адреса: просп. Соборний, 159 (зупинка «Вулиця Миру»).

Вхід безкоштовний.

Ми писали, що художник Даніель Аршам оригінально поєднує античність і сучасність. Художник відомий футуристичними скульптурами предметів нашої повсякденності. Артоб’єкти, що виглядають, ніби їх щойно розкопали археологи – візитна картка Аршама. Серія називається «Вигадана археологія».

Фото Арсенія Глинського

Джерело

Новости Запорожья