Чим завершилась виставка художника, який захищав Запорізький напрямок і малював там літопис війни на незвичайних матеріалах
Запорізький реабілітаційний простір «Блокпост» став останньою точкою на карті в подорожі країною унікальної виставки картин художника, військового-добровольця Володимира Безрукого. Про це повідомили на сторінці «Лабораторія військово-політичних досліджень та реконструкції» у фейсбуці.
Експозиція «Штрих код на ДВЕРЯХ Часу» побувала у восьми містах України й об’єднала тисячі людей навколо мистецтва і його можливостей зі збереження нашої пам’яті та реабілітації ветеранів.
Читайте також: У Запоріжжі вийшли книги місцевих письменників — відбулась презентація
Художник малює літопис війни на дошках від ящиків боєприпасів, на вікнах, дверях та інших нетрадиційних для картин матеріалах. Володимир Безрукий із Калуша — досить відомий в Україні художник, зокрема, серією портретів учасників Майдану та військових із зони АТО /ООС. Його живопис вражає кольорами, емоціями, незвичайними «полотнами».
Барви на картинах Володимира Безрукого експресивно палають, як на постімпресіоністичних полотнах Гогена. Тільки сюжети — воєнні: портрети побратимів, їхній побут між боями, навколишні краєвиди. Такі нотатки війни очима професійного художника. У тому числі й на Запорізькому напрямку.
Ми писали, що виставка «Штрих код на ДВЕРЯХ Часу», на якій було представлено понад 100 картин, стартувала у нашому місті — на початку року проходила у Запорізькому обласному художньому музеї. А закрили її теж у Запоріжжі, у просторі «Блокпост» з презентацією каталогу.
«Воїн і Митець створює роботи, що говорять про силу духу та стійкості, понівечену навколишню красу, яка будь-що прагне відновитися та жити, як і наша нація. Фіналом цього неймовірного проєкту стала презентація каталог, що зібрав 233 живописні та графічні роботи Володимира. Разом із самим художником цю мить розділили два покоління Захисників — його побратими з батальйону імені Шейха Мансура, представники 55 ОАБР і вихованці ліцею «Захисник», — повідомили у Лабораторії військово-політичних досліджень та реконструкції.
Прийшли на презентацію й авторка-упорядниця каталогу, старший науковий співробітник Запорізького обласного художнього музею Тамара Гончаренко, керівниця цього музею Інга Янкович, художниця Олена Фетисова, близькі друзі художника.
Виставка організована ГО «Лабораторія військово-політичних досліджень та реконструкції» за підтримки Міністерства в справах ветеранів України.
Організатори вважають, що створення картин на нестандартних матеріалах, знайдених на передовій, показує, що мистецтво живе навіть у найскладніші часи.
Ми писали, що у Запоріжжі виставки Володимира Безрукого проходили також у фотоклубі (з експозиції «Щемливі барви Запоріжжя» у травні 2023 року і почалося знайомство нашого міста з його творчістю) та в обласній універсальній науковій бібліотеці.
Фото: Олександр Прилепа та РП «Блокпост»