За інформацією: Суспільне Запоріжжя.
Сонячні панелі на багатоповерхівці на вулиці Василя Сергієнка, 20 А. Суспільне Запоріжжя
У Запоріжжі мешканці 20 житлових будинків скористалися міською програмою часткового відшкодування вартості джерел електричної енергії та отримали компенсацію — 80% від ціни обладнання. Люди кажуть, що нині під час погодинних знеструмлень в їхніх будинках працюють домофони, камери відеоспостереження та освітлюються місця загального користування.
Хто та як може взяти участь в програмі часткового відшкодування вартості джерел електричної енергії — дізнавалося Суспільне.
Участь у програмі можуть взяти ОСББ, ЖБК та будинки, які обслуговує управительська компанія. Для цього необхідно подати документи до Департаменту з управління ЖКГ міської ради, придбати джерела електричної енергії, які коштують до 30 тисяч гривень, а потім місто поверне їм 80% від вартості обладнання, розповіла начальниця відділу по роботі з ОСББ профільного департаменту міськради Яна Калініна:
"Достатньо для цього придбати, наприклад, генератори, інвертори, портативні станції. Всі документи ОСМД, ЖБК чи керуюча компанія можуть подати до департаменту з управління ЖКГ. Там все розкажуть. Компенсація йде за рахунок місцевого бюджету, а фінансування саме переказ коштів — це казначейство".
Яна Калініна. Суспільне Запоріжжя
Торік міською програмою скористалися мешканці дев'ятиповерхівки по вулиці Василя Сергієнка, 20 А: вони придбали шість сонячних панелей по 550 ват та інвертор. За допомогою цих альтернативних джерел живлення під час погодинних знеструмлень в будинку працюють домофони, камери відеоспостереження та освітлюються місця загального користування, а на сходинковому майданчику завжди є світло, каже голова правління ОСББ Костянтин Линников:
"Якщо брати тільки живлення освітлення, то це більше 20 годин. Принцип роботи який? У нас стоїть інвертор до якого підключені сонячні панелі, підключена мережа і підключений акумулятор. У день, коли є сонце, сонячні панелі заряджають акумулятори і живлять наші мережі, а коли вечір і сонце сідає, інвертор автоматично перемикається на роботу від батарей і працюють батареї".
Костянтин Линников. Суспільне Запоріжжя
За словами Костянтина Линника, сонячні панелі та інвертор коштували майже 73 тисячі гривень, та 80 % вартості інвертора відшкодувало місто:
"Це наш інвертор, який в себе бере мережу — енергію від сонця, акумуляторів і живить ".
Акумулятор в багатоповерхівці на вулиці Василя Сергієнка, 20 А. Суспільне Запоріжжя
Інвертор. Суспільне Запоріжжя
Костянтин Линников каже, що умови програми доступні всім, головне, аби мешканці будинку мали бажання стати енергонезалежними:
"Треба було зібрати дві третини голосів від всіх співвласників, ну не повірите, ми це зробили за дві доби. Так, було дві чи три людини, які були проти. Ми подали документи: заява, документи реєстраційні по ОСББ, чекали біля трьох місяців і нам на розрахунковий рахунок повернули 80%" .
Світло від альтернативних джерел у під’їзді багатоповерхівки на вулиці Василя Сергієнка, 20 А. Суспільне Запоріжжя
Детальну інформацію щодо програм, які допоможуть ЖБК, ОСББ та управительським компаніям підготуватися до опалювального сезону та стати енергонезалежними, можна отримати в Департаменті з управління ЖКГ міської ради (вул. Незалежної України, 46 а).
Читати ще
Читати ще У Запоріжжі ОСББ можуть взяти участь у програмах, які допоможуть їм стати енергонезалежними
Читати ще Інтернет без світла, готування їжі без електрики: практичні поради від жителів Запоріжжя під час графіків знеструмлення
Читати ще У Запоріжжі планують встановити альтернативні джерела енергії, щоб критична інфраструктура була зі світлом — Федоров