За інформацією: Суспільне Запоріжжя.
Пляж однієї з баз відпочинку поблизу Приморська Запорізької області, літо 2022 року. Суспільне Запоріжжя
У Запоріжжі для цивільних чоловіків та жінок стартував проєкт безпілотних систем Збройних сил України "Drone Force". Кожен охочий безоплатно може спробувати покерувати на симуляторі FPV-дронів чи БпЛА літакового типу та рекрутуватися на посаду в підрозділах Сил безпілотних систем (СБС).
Детальніше про роботу проєкту — дізнавались кореспонденти Суспільного.
Спільний проєкт Міноборони та Сухопутних військ можуть безоплатно відвідати усі охочі та безоплатно спробувати покерувати на симуляторі різних типів БпЛА. Однак повноцінне опанування безпілотників відбувається у навчальних центрах Сил безпілотних систем, розповів інструктор "Drone Force" Олександр Корегін:
Олександр Корегін, інструктор «Drone Force». Суспільне Запоріжжя"По-перше — можна поставити різні питання, що стосуються техніки: яка вона буває, які задачі вона виконує. А також — можуть сісти за симулятор, спробувати свої сили в FPV-пілотуванні та БпЛА літакового типу. Різні люди приходять — ті, у кого вдома є симулятори, пульти, в них вже є досвід. А є люди з першого разу намагаються спробувати", — зазначив офіцер ЗСУ.
Чоловік, який виконує політ на симуляторі безпілотника. Суспільне Запоріжжя
Надалі цивільні, яким сподобалось керувати безпілотниками, можуть підписати контракт, пройти повноцінне навчання та обрати бажану для проходження служби бригади Сил оборони, пояснила координаторка проєкту Наталя Галаган:
Наталя Галаган, координаторка проєкту «Drone Force». Суспільне Запоріжжя"Підписують з нами контракт, обирають, де будуть проходити службу, на яких комплексах будуть літати. Під час навчання — повний супровід. Від підписання контракту до подальшого навчання, це 35 днів, вони проходять базовий військовий вишкіл, а далі — фахове навчання, яке триває там від 17 до 40 днів. А перш ніж потрапити до ТЦК та СП, ми робимо рекомендаційний лист, що кандидат пройшов відбір", — розповіла Наталя Галаган.
Флаєри з оголенням про рекрутинг до Сил безпілотних систем. Суспільне Запоріжжя
За перші дні роботи проєкту в Запоріжжі, спробувати свої сили у ролі оператора безпілотника в рамках "Drone Force" вирішив місцевий житель Владислав Бойко:
Владислав Бойко, місцевий житель. Суспільне Запоріжжя"Мені зараз 24, зимою буде 25, я хочу заздалегідь підготуватися. Пройти курси, я не буду "косити", ухилятися. Я краще піду оператором, ніж бути ухилянтом", — зазначив Владислав Бойко.
Жінка, яка виконує політ на симуляторі безпілотника. Суспільне Запоріжжя
Пульт керування симулятором безпілотника. Суспільне Запоріжжя
Програма, яка виконує симуляцію польоту безпілотників різних типів. Суспільне Запоріжжя
У Запоріжжі проєкт працюватиме до 9 серпня. Аби потренуватись в керуванні БпЛА потрібно заповнити Google-форму Сухопутних військ.
Що відомо про проєкт Drone Force
Сухопутні війська ЗСУ в кооперації з Міноборони підготували спеціальну програму відбору та підготовки фахівців "Drone Force". В рамках проєкту можна спробувати покерувати різними БпЛА, серед них:
- безпілотники літакового типу;
- FPV-дрони;
- розвідувальні коптери;
- так звані "бомбери" тощо.
Також проєкт розрахований на рекрутинг вмотивованих громадян, яким цікаві технології, для підрозділів Сил безпілотних систем.
Більше про Сили безпілотних систем
6 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ №51/2024 "Про нарощування спроможностей Сил оборони", згідно з яким у структурі української армії має з'явитися окремий рід військ Сили безпілотних систем. Проєкт указу напрацьований Міноборони спільно з Генштабом. Уряд підтримав ініціативу Зеленського 7 травня. Президент Зеленський 25 червня підписав указ, яким затвердив рішення РНБО про створення у структурі ЗСУ Сил безпілотних систем.
10 червня командувачем Сила безпілотних систем призначили Вадима Сухаревського, який до цього був заступником головкома Олександра Сирського.
Ще в лютому Вадим Сухаревський на форумі "Україна. Рік 2024" пояснював, навіщо потрібен цей окремий підрозділ:
"Це буде потужний кулак, який буде вирішувати реальні завдання на полі бою, який буде надійним плечем підтримки для наших бойових бригад. Це буде той елемент, який дасть можливість асиметрично відповідати на дії противника і завдавати йому максимальних втрат", — сказав він.
Читати ще
Читати ще «Знання рятують життя»: як відбуваються тренування нацгвардійців бригади «Кара-Даг», які боронять Запорізький напрямок