За інформацією: Суспільне Запоріжжя.
Шеврон Служби безпеки України. Фото: СБУ
На Запоріжжі суд заочно визнав винними у колабораційній діяльності п'ять жителів тимчасово захоплених територій регіону. За матеріалами справи, вони добровільно долучилися до роботи в органах місцевої влади та силових структурах, створеними окупантами.
Про це сьогодні, 1 травня, повідомили у Запорізькій обласній державній адміністрації.
Зазначається, що фігуранти справи заочно визнані винними у колабораціонізмі, їх засуджено до позбавлення волі на строк від восьми до чотирнадцяти років:
- жителька Мелітопольського району, за матеріалами справи, добровільно погодилася обійняти посаду голови дільничої виборчої комісії № 251 територіальної виборчої комісії району — її засуджено до восьми років позбавлення волі:
"На виконання вказівок окупаційної влади та за підтримки збройних формувань РФ, жінка особисто провела комплекс заходів для підготовки та організації проведення псевдореферендуму на тимчасово окупованій території селища", — йдеться у повідомленні.
- житель ТОТ Запорізької області добровільно обійняв посаду начальника відділу земельних ресурсів військової адміністрації смт Михайлівка Василівського району — чоловіка засудили до восьми років позбавлення волі:
"На своїй посаді він проводив агітацію серед місцевого населення щодо отримання паспортів РФ, спонукав суб’єктів господарювання до перереєстрації господарств і підприємств за стандартами країни-агресора, сплачувати податки до окупаційного російського бюджету", — зазначили в СБУ.
- депутатка Осипенківської сільської ради, за матеріалами справи, добровільно розпочала співпрацю з окупантами та очолила створену ними Осипенківську територіальну громаду — її засудили до дев'яти років позбавлення волі, повідомили в СБУ:
"За її наказом були сформовані списки мешканців села, які виїхали на підконтрольну українській владі територію. Надалі у вільні будинки заселялись військовослужбовці РФ. Під час проведення фейкового референдуму, у вересні 2022 року, вона особисто їздила по домівках місцевих мешканців та закликала прийти на виборчі дільниці".
- двоє чоловіків, колишні українські правоохоронці, добровільно погодились очолити силові структури окупантів у регіоні: один з них став начальником карного розшуку у Веселівському відділі ГУ МВС, а інший — керівником патрульно-постової служби відділу поліції №3 УВС по місту Василівка та Василівському району — їх засуджено до 13 та 14 років позбавлення волі:
"За наказами підсудного підлеглі проводили патрулювання й фільтраційні заходи, незаконні обшуки у населення, під час яких вилучалось особисте майно. Також спільно з представниками окупаційної влади організовувалися депортаційні заходи проукраїнськи налаштованих місцевих мешканців", — йдеться у повідомленні.