Медикаментозні препарати, що належать до групи кортикостероїдів, виконують допоміжну терапевтичну дію і аж ніяк не є альтернативним методом традиційного лікування певних захворювань. Ефективність бетафосу пов’язана з бетаметазоном дипропіоату (в одному мл суспензії його вміст складає 6,43 мг, що відповідає 5 мг чистого бемаметазону) та бетаметазоном натрію фосфату, вміст якого в суспензії становить 2,63 мг, що є еквівалентом 2 мг діючої речовини бетаметазону. Окрім основних діючих речовин в складі ін’єкції бетафосу присутня певний об’єм допоміжних речовин на кшталт метилпарагідроксибензоату (Е 218), пропілпарагідроксибензоату (Е 216), бензилового спирту, натрію хлориду, розчину хлористоводневої кислоти та води для ін’єкцій.
Для яких цілей використовуються ін’єкції бетафосу
Для того, щоб взнати від чого бетафос застосовується, достатньо детально прочитати інструкцію про його застосування, де зазначено що вказаний препарат призначено для лікування дерматологічних хвороб – атопічого дерматиту (монетоподібної екземи) та гніздової алопеції, нейродерміту (оперізуючого лишаю), контактного дерматиту, кропив’янки, яскраво вираженого сонячного дерматиту, кістозних вугрів, псоріазу, звичайної пухирчатки та келоїдних рубців.
Ін’єкції бетафосу є ефективними при лікуванні ревматичних хвороб на кшталт:
- остеоартиту та ревматоїдного артриту, тендосиновіїту та тендиніту;
- бурситу, перитендиніту, анкілозивного спондиліту, радикуліту та ішіасу;
- гострого подагричного артриту, гангліозної кісти, екзостозу, синовіальної кісти, люмбаго та кривошиї.
Ін’єкції бетафосу показані при лікуванні алергічних станів, виникнення яких пов’язано з бронхіальною астмою, сінною гарячкою, сезонним та аперіодичним алергічним ринітом, тяжким алергічним бронхітом, ангіоневротичними набряками, контактним та атопічним дерматитом, укусами комах та підвищеною реакцією на лікарські засоби. Крім того, препарат застосовується для лікування колагенових хвороб та онкологічних та інших видів захворювань, на кшталт адреногенітального синдрому, нефротичного синдрому та патологічних змін крові.
Як застосовується препарат
Суспензію «Бетафос» можна вводити як внутрішньовенно, так і підшкірно. Доза препарату та частота його введення визначається в кожному конкретному випадку та залежить від симптомів хвороби, її тяжкості та реакції хворого на введене лікарство. Перед використанням вміст флакона бажано струснути
Початкова доза препарату зазвичай повинна бути невеликою, а період його застосування не має бути надто довгим – якщо після певної кількості ін’єкцій позитивного клінічного ефекту у лікуванні не спостерігається від застосування такої терапії краще відмовитися і обрати інші медикаментозні препарати.
У випадку позитивної реакції організму на ін’єкції суспензії бетафосу лікарі визначають його оптимальну дозу, яку необхідно витримувати впродовж певного часу, після якого початкова доза лікарства поступово зменшується.