Для запорізьких вчителів запустили першу безкоштовну лінію юридичної допомоги — подробиці

Для запорізьких вчителів запустили першу безкоштовну лінію юридичної допомоги - подробиці

Для вчителів Запоріжжя запустили гарячу лінію з питань трудового, цивільного та сімейного права

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає першу безкоштовну лінію юридичної допомоги для запорізьких вчителів.

Це частина національної кампанії «Вчителі теж Воїни», що покликана підтримати українських освітян у їхній щоденній боротьбі за якісну освіту. Лінія працює безкоштовно та забезпечує юридичний супровід у питаннях трудового, цивільного та сімейного права.

Читайте також: У Запоріжжі стартувала перша щомісячна премія для вчителів — як взяти участь

За словами організаторів, гарячу лінію запустили у відповідь на численні запити українських вчителів, а працюватиме вона на базі платформи юридичної допомоги, що функціонує в освітньому центрі з квітня 2023 року. Усі звернення розглядають кваліфіковані юристи з багаторічним досвідом роботи.

«Сьогодні українські освітяни стикаються з численними викликами: від бюрократичних складнощів до порушення їхніх трудових прав. У той час, коли вчителі роблять усе можливе для навчання дітей в умовах війни, вони самі потребують правової підтримки.

Після запуску національної кампанії «Вчителі теж Воїни» ми отримали сотні запитів з проханнями надати юридичну допомогу, тож вирішили запустити окрему гарячу лінію, де кожен вчитель зможе отримати фахову консультацію та реальний юридичний захист», – розповідає директор гарячої лінії юридичної допомоги Гончаренко центру Микола Брюховецький.

Консультації надають досвідчені юристи, які готові відповісти на запити вчителів у телефонному режимі або через месенджери: Viber, WhatsApp, Telegram та Signal. Робочий графік гарячої лінії – з понеділка по п’ятницю, з 9:00 до 18:00. Лінія працює за номером: +380504728885.

Крім первинної правової допомоги, юристи гарячої лінії можуть оформлювати адвокатські запити та депутатські звернення на захист прав учителів.

Лінію запустили в межах всеукраїнської кампанії «Вчителі теж Воїни», яка покликана покращити умови праці освітян.

На першому етапі кампанії активісти вже запустили чат-бот довіри для вчителів, а також створили електронну петицію до Кабінету Міністрів із вимогою підвищити заробітні плати освітянам.

Також до кінця березня вчителі можуть взяти участь у премії Goncharenko Centre’s Teachers Award та можуть отримати грошову винагороду, визнання та можливість долучитися до освітніх змін. Всі деталі щодо премії — за цим посиланням.

Раніше ми писали, що вчительки із Запорізької області стали фіналістками всеукраїнської премії для педагогів.

Джерело

Новости Запорожья