Дизайн вузької ванної кімнати

Для оздоблення приміщень, зокрема й ванної кімнати, широко використовується керамічна плитка. Вона представлена в широкому асортименті, буває різноманітних кольорів, розмірів, форм, фактур. Популярністю користується керамограніт плитка від Opoczno, для якої характерна висока якість. Вона дозволяє створити оригінальний дизайн та підкреслити стиль.

Дизайн вузької ванної кімнати: поради від фахівців

Під час облаштування вузької ванної кімнати виникають деякі складнощі, тому слід ознайомитися з рекомендаціями професіоналів. Через обмежений простір складно розмістити всю необхідну сантехніку та меблі, зберігши при цьому відчуття простору.

Поради:

  • планування. Для економії місця слід використовувати кутову сантехніку, розміщають її вздовж однієї стіни. Таким чином можна звільнити центр кімнати та зробити її просторішою. Необхідно використовувати підвісні шафи та полиці, вони не захаращують простір та створюють відчуття легкості. Порада — замінити ванну душовою кабіною, що підвищить функціональність;
  • оздоблення. Рекомендується використовувати світлі кольори, вони візуально збільшать простір. Так, глянцева плитка відбиватиме світло та робитиме кімнату світлішою. Підійде і мозаїка, вона добре підходить для оздоблення невеликих приміщень. Візуально зробити приміщення вищим допоможе біла стеля;
  • освітлення. Потрібно багато джерел світла: основне освітлення, настінні світильники та підсвічування дзеркала. Світильники простих форм не захаращуватимуть простір, а холодне світло зробить кімнату просторішою;
  • декор. Дзеркала візуально збільшують простір, текстиль світлих кольорів додає затишку. Рекомендується уникати громіздких аксесуарів.

Увага — вертикальні смуги в дизайні візуально зроблять кімнату вищою, прозорі штори не будуть її затінювати. Чим менше предметів буде у ванній, тим просторішою вона здаватиметься.

Як вибрати керамічну плитку для оздоблення вузької ванної кімнати?

Під час вибору плитки для вузької ванної кімнати важливо враховувати низку чинників, щоб візуально збільшити простір та зробити його комфортнішим.

Розмір

Оптимальний варіант — середній формат: 20*30 см, 30*40 см, великоформатна плитка на підлогу 60*120 може зробити приміщення ще вужчим. Мозаїка підходить для оформлення невеликих ділянок, наприклад, ніш або панно.

Колір

Вдале рішення — світлі тони (білий, бежевий, світло-сірий, блакитний, м’ятний та ін.). Глянцева поверхня робить приміщення просторішим, тому що відбиває світло. Не рекомендується великий малюнок на плитці, оскільки «з’їдається» простір.

Форма та фактура

Прямокутну плитку рекомендується укладати горизонтально, щоб візуально розширити простір. Краще уникати квадратної, вона може зробити приміщення ще вужчим.

Гладка фактура відбиває світло та робить приміщення просторішим. Рельєфну краще не використовувати, вона надає громіздкості.

Крім плитки, важливо також правильно підібрати інші елементи інтер’єру: сантехніку, меблі, освітлення, дзеркала та аксесуари.

 

Новости Запорожья