«Діти люблять космічні подорожі»- у Запоріжжі вчителі підготували креативний посібник з англійської мови

"Діти люблять космічні подорожі"- у Запоріжжі вчителі підготували креативний посібник з англійської мови

2024 рік для викладачки англійської мови КЗ «Оріхівський опорний заклад середньої освіти «Сузір’я” Ірини Синчило у професійному плані був знаковим

Ірина Анатоліївна стала співавторкою інтерактивного навчального посібника для молодших школярів «Friends’ Adventures», English stories for kids (рівень А1), який схвалений Міністерством освіти і науки України.

А до свого професійного свята — Дня вчителя Ірина Синчило отримала обласну педагогічну премію.

Над підготовкою інноваційного посібника Ірина Анатоліївна працювала у складі обласної творчої групи вчителів англійської мови «Ефективні технології залучення школярів до роботи з іншомовними текстами: створюємо інтерактивний навчальний посібник».

Читайте також: Реальні історії реальних людей — журналістка з окупованого селища видала у Запоріжжі книгу

Долучитися до створення посібника вчительці Оріхівського “Сузір’я” запропонувала методистка Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Лариса Стрілець.

Як зазначали колеги Ірини Анатоліївни, посібник – це не просто навчальний матеріал, а «захоплива подорож у світ англійської мови, яка допомагає дітям легко та весело здобувати нові знання».

«У робочій групі нас було 16 чоловік. Коли обговорювали ідеї підручника, виявилося, що усім сподобалася моя — подорож у космосі. Це поширене зараз, дітвора любить космічні подорожі.

Двоє землян — хлопчик і дівчинка — зустрічають інопланетянина Флафі. Він потрапляє у різні ситуації і потребує допомоги. Діти допомагають йому вирішувати проблеми. До речі, Флафі дуже патріотичний, у нього блакитні і жовті кольори”, — розповідає Ірина Синчило.

Читайте також: В запорізькому музеї відкрили унікальну виставку — роботи з приватних колекцій

Робота над посібником тривала півроку. Були сформовані чотири групи, кожна розробляла свою тему.

Було дуже цікаво! Але робота була дуже напруженою — ми підняли усі методичні рекомендації, опрацювали великий об’єм інформації. Могли о 12-й ночі обговорювати з колегами якусь ідею.

Всі опрацьовували не тільки свій матеріал, а й іншої групи — щоб усе було логічно пов’язано. Дивилися, щоб не було помилок — пропущених букв тощо. Я теж усі 88 сторінок інтерактивного посібника перечитала. Це була така класна колективна робота!

На початку липня отримали гриф Міносвіти “Схвалено для використання в навчальному процесі”. Навчальний посібник затвердили з першого разу, без доопрацювань”, — підкреслила Ірина Анатоліївна.

У новому навчальному році вчителі взяли його в роботу. Навчальний посібник підготовлений в електронному вигляді, але, можливо, буде і якась кількість у друкованому варіанті. Два пілотних екземпляра інтерактивного посібника «Friends’ Adventures», English stories for kids (рівень А1) вже є!

Після підготовки навчального посібника методистка ЗОІППО Лариса Стрілець запропонувала Ірині Синчило стати експерткою навчальної літератури в Українському інституті розвитку освіти, який буде тепер видавати грифи підготовленим педагогами посібникам. Вчителька англійської мови Оріхівського “Сузір’я” вже пройшла спеціальні курси.

До речі, це не перший посібник, у створенні якого випускниця Мелітопольського державного педагогічного інституту (1991 р.) брала участь.

Першим став бізнес-курс, який був написаний у 2006 році. Ірина Анатоліївна підготувала його разом з волонтеркою зі США Херон Грінсміт, яка працювала у “Сузір’ї” у 2004/2005 навчальному році.

«Його затвердили в інституті післядипломної педагогічної освіти, Бізнес-курс був новаторським!«, — згадує Ірина Синчило, яка вчителькою англійської мови в Оріхівському “Сузір’ї” працює з 1993 року.

Але створення інтерактивного навчального посібника «Friends’ Adventures» для молодших школярів рівня А1 — це точно більш крутий і цінний досвід!

Раніше ми писали, що  в нашому місті вже збудували дві повноцінні підземні школи. Одна з них знаходиться в Космічному мікрорайоні, на території гімназії №88, друга — на «Пісках», на базі гімназії № 107.

Джерело

Новости Запорожья