Дієва допомога: у Біленьківській громаді на Запоріжжі понад 200 родин отримали гранти на ведення сільського господарства

За інформацією: Суспільне Запоріжжя.

Ірина Родимкіна, родина якої отрималал грант від БФ «Карітас Запоріжжя» на ведення сільського господарства. Суспільне Запоріжжя

Родина Родимкіних порається у власній теплиці. Село Біленьке, Запорізька область. Суспільне Запоріжжя

Цьогоріч, отримавши грант на сільське господарство, Родимкіни відновили власну справу — знову почали розводити качок та курей. На 40 тисяч грошової допомоги родина змогла купити 100 голів курей та ще 30 — качок:

"Наразі війна, і стабільного доходу у родини особливо немає. Після подачі заявки майже через два тижні ми отримали кошти. Ми на ці кошти зробили новий брудер з термодатчиками. Я своїх клієнтів оповістила, люди вже чекають і вже в очікуванні, бо в цьому році я взяла нову породу, я дуже нею задоволена", — розповіла Ірина.

Кури, яких змогла купити родина Родимкіних на грантові кошти від БФ «Карітас Запоріжжя. Суспільне Запоріжжя

Качки, яких придбала на грантові кошти від БФ «Карітас Запоріжжя» родина Родимкіних. Суспільне Запоріжжя

Родина Плечун

Ще одна жителька села Біленьке, Вікторія Плечун, разом із сім'єю отримали грант на сільське господарство. Нині багатодітна родина на своїй прибудинковій ділянці у 15 соток вирощує зелень та овочі:

"У нас троє дітей. Вирощуємо і на продаж, і для себе. Вирощуємо картоплю, цибулю, кріп, петрушку. А потім будуть огірки, помідори, по можливості. Чоловік возить і в Запоріжжі продає", — розповіла Вікторія.

Вікторія Плечун, жителька Біленького, чия родина отримала грант на ведення сільського господарства. Суспільне Запоріжжя

Зелень, яку вирощує родина Плечун на прибудинковій ділянці. Суспільне Запоріжжя

Для того, аби обробити землю, родина орендувала трактор, втім це було дорого, тож сім'я хотіла придбати мотоблок — для цього подали свою заявку на участь у гранті:

"Оскільки ми хотіли купувати собі мотоблок, а таких коштів у нас не було, ми вирішили спробувати й нам виділили 30 тисяч на мотоблок. Так вигідніше: купив бензину, вийшов на город, переробив скільки треба і все. А трактор приїхав, весь город зробив і поки там дощі підуть вже треба буде чи копати, чи щось робить з ним", — пояснила Вікторія.

Мотоблок, який придбала родина Плечун на грантові кошти. Суспільне Запоріжжя

Вікторія Плечун разом з дітьми порається на городі. Село Біленьке, Запорізька область. Суспільне Запоріжжя

Про проєкт з надання сільськогосподарських грантів

Усього понад 200 родин у Біленьківській громаді змогли отримати грант на ведення сільського господарства від благодійного фонду "Карітас Запоріжжя". Координаторка проєкту Олеся Разгонова розповіла, що за тиждень від початку реєстрації надійшло понад 800 заявок на участь:

"Цей грант в нас розрахований на те, щоб людина більш-менш стабілізувалася на території, на якій вона зараз живе, та мала можливість якось розвиватися шляхом вирощування сільськогосподарських тварин або рослин. Забезпечувати свою родину вирощенням овочів або м'ясом".

Олеся Разгонова, координаторка проєкту «Невідкладне реагування на війну в Україні, зокрема на звільнених територіях» БФ «Карітас Запоріжжя». Суспільне Запоріжжя

Подати заявку на участь у проєкті могли бенефіціари, які мають певну категорію вразливості: багатодітні сім'ї, самотні батьки, сім'ї з дітьми віком до трьох років, люди з інвалідністю та безробітні у віці 50-60 років:

"Людина проходить вже зі сформованим проєктом, що вона саме хоче придбати на ці кошти, скільки це коштує, що вона хоче виростити і як далі розпоряджатися з тим, що в неї виросте", — пояснила Олеся Разгонова.

Проєкт "Невідкладне реагування на війну в Україні, зокрема на звільнених територіях", який надавав гранти на ведення сільського господарства, фінансується Норвезьким агентством з розвитку та співробітництва NORAD за підтримки благодійного фонду "Карітас Норвегія".

Новости Запорожья