У травні 2016 році узбережжя Дніпра в урочищі Сагайдачного ненадовго перетворилось у виставку просто неба
Чудовими світлинами всеукраїнського фестивалю ленд-арту «Хортиця 2016» поділилась у фейсбуці його учасниця, запорізька художниця Оксана Хижняк. Так незвичайно на початку травня 2016 року виглядало урочище Сагайдачного — у той час тут проходив всеукраїнський фестиваль ленд-арту «Хортиця».
Читайте також: Слон у камуфляжі — у запорізькому музеї відкрили виставку, яку не можна пропустити (фото)
Тоді берег Дніпра в урочищі Сагайдачного перетворився на виставку сучасного мистецтва просто неба, що об’єднувала художників з різних міст України. І видно, як багато було води у Дніпрі…
На фото представлені тільки деякі артоб’єкти. Сама Оксана за допомогою друзів створила тоді роботу «Між, between» — сходинки з води в небо.
Фестиваль ленд-арту був мандрівним — він проходив у Запоріжжі весною, локації змінювали. Це були різні місця острова Хортиця, Великий Луг. Пару разів художники обирали мальовниче урочище Сагайдачного, що напроти Хортиці. До речі, до і після виставки художники прибирали територію. Залишались тільки деякі об’єкти.
«Хортицю» заснував відомий запорізький галерист Юрій Бараннік, який, на жаль, пішов із життя у 2019 році. (Його галерея сучасного мистецтва існувала з 2006 по 2019 рік). Після цього була тільки одна спроба провести його під час одного з великих музичних фестивалів. Хоча учасники час від часу пишуть у соцмережах, що хотіли б відродити фестиваль «Хортиця».
З усіх фото, які я зробила на фестивалі ленд-арту у 2016 році збереглося тільки це (нижче).
Ми писали, що під час одного з фестивалів «Хортиця» один із його активних співорганізаторів, запорізький скульптор та історик Олександр Шкаліков започаткував в урочищі Сагайдачного Музей каменю просто неба «Каменоломні». У якому саме році, він вже не пам’ятає. Можливо, саме у 2016-му. Музей каменю, який час від часу поповнюється, можна побачити й зараз.
Довідка
Юрій Бараннік з 2008 року організовував фестиваль ленд-арту «Хортиця», який проводився навесні у різних місцях острова Хортиця та біля нього. Як повідомляється у Вікіпедії, серед місць проведення були Совутина балка, курган біля Музею історії запорозького козацтва, Вирва, туристичний пляж, скеля Отара на правому березі біля аркового моста, урочище Сагайдачного. В певні роки місце не було відоме до початку заходу задля імпровізації митців.
Ми писали, що запорізький історик та скульптор створив незвичайну майстерню.
Фото Оксани Хижняк