У Запорізькій області триває підготовка до опалювального сезону
Для критичного виживання в осінньо-зимовий період Запорізькій області потрібно 100 МВт електроенергії. При тому, що нормальна потреба — 430-450 МВт. Але таких об’ємів немає і не буде, адже росіяни не припиняють завдавати ударів по енергетичних об’єктах. Тому обласна влада шукає додаткові джерела генерації електроенергії.
За результатами перемовин з данськими партнерами Запоріжжя отримає 6 мільйонів євро на когенераційні установки за сприяння UNDP. Про це повідомив голова ЗОВА Іван Федоров.
Читайте також: Навіть їсти не приготуєш — чи можливо не вимикати світло у запорізьких будинках з електроплитами
«Два тижні тому в Запоріжжі обговорив необхідність допомоги для регіону з делегацією Посольств в Україні країн Данії, Австрії та делегацією УВКБ ООН.
Сьогодні вже маємо результат: виділення фінансової допомоги на придбання та встановлення когенераційних установок. Продовжуємо роботу з побудови партнерських відносин в сфері децентралізації енергетики», — повідомив Іван Федоров.
Зазначимо, що когенерація – це енергоефективний процес, який передбачає одночасне виробництво електричної й теплової енергії. Когенераційні установки призначені для використання в промислових, комунальних та інших підприємствах. Вони мають високу продуктивність і використовують випробувані технології, що дозволяє стабільне постачання електроенергії, тепла та гарячої води для споживачів.
Раніше ми писали, що енергосистема України після ракетних ударів знаходиться у вкрай важкому стані, тож обмеження триватимуть ще довго. До початку опалювального сезону Україна навряд чи встигне відновити бодай половину пошкодженої генерації та суттєво знизити дефіцит в енергосистемі, тож бізнесу варто самотужки подбати про свою енергобезпеку, здебільшого через установку газопоршневих та газотурбінних електростанцій.
Фото ілюстративне