Де можна послуговуватися тепловізійними прицілами та показники, що впливають на їх вибір

Використання тепловізійного прицілу сприяє отриманню чіткого зображення певного предмету як вдень, так і вночі, у товщі води та за певними перешкодами, на кшталт крон дерев, кущів чи високої трави. Отриманню відмінного зображення завдяки такому прицілу не перешкоджають несприятливі погодні умови, на кшталт сильної зливи, снігової завірюхи чи густого вранішнього туману. Крім того, тепловізійний приціл дозволяє побачити предмет, що розташований на чималій відстані без необхідності підсвічування місцевості, що вкрай важливо для мисливців за трофейною здобиччю, які завдяки прицілу можуть спостерігати за певним об’єктом до моменту пострілу та після нього, відслідковуючи поведінку підстріленої (пораненої) тварини.

Де можливо користуватися тепловійними прицілами

Окрім полювання на залікову здобич, яка є мрією кожного мисливця тепловізійні приціли є незамінимими в інших сферах життя, в першу чергу – для військових та прикордонників, які за допомогою вказаних пристроїв контролюють пересування територією, що перебуває під охороною, сторонніх теплокровних об’єктів та перешкоджають проникненню зловмисників на певний об’єкт чи на території нашої держави. Приціли-тепловізори є невід’ємним елементом спорядження снайперів ЗСУ та співробітників Сил спеціальних операцій.

За допомогою тепловізійних прицілів співробітники рятувальних служб ведуть пошук людей чи тварин, що в силу певних обставин можуть знаходитися під завалами будівель, а працівники охоронних структур відслідковують ситуацію вздовж периметру території, що охороняється. Дані пристрої стануть в пригоді фахівцям житлово-комунальних організацій та ОСББ та допоможуть їм визначити місця, звідки витікає тепло. Натуралісти, використовуючи приціли-тепловізори можуть стежити за поведінкою птахів та тварин, здійснювати фотографування чи фільмування місць їх гніздування або розмноження.

Які фактори потрібно враховувати при виборі пристрою

Кожна модель тепловізійного прицілу має свої технічні характеристики, тому перед вибором прицілу, потрібно враховувати:

  • показники роздільної здатності, передбаченої у мікроболометрі (даним показником визначається максимальна відстань, на якій буде можливе отримання якісного та чіткого зображення об’єкту, що перебуває під візуальним спостереженням (для прикладу приціл ATN MARS 4 384 2-8x дозволяє розгледіти людину на віддалі до 960 метрів та ідентифікувати її обличчя на відстані в 300 метрів);
  • види екрану, що застосовуються в прицілі та час його автономної роботи. Використання рідкокристалічних дисплеїв дозволяє отримувати чітке та яскраве зображення, а час автономної роботи прицілу ATN MARS 4 384 7-28x складає більше 18 годин;
  • частоти зміни кадрів, яка безпосередньо впливає на якість та безперервність отримуваного в окулярі зображення (для того, щоб спостерігати за об’єктом в режимі реального часу потрібно віддавати перевагу пристроям з частотою зміни кадрів не меншою як 30 Гц).

Важливою фактором при виборі тепловізійного прицілу є також його здатність розпізнавати об’єкт за певного температурного діапазону.

Новости Запорожья