Цікаві знахідки на Хортиці — Музей судноплавства поповнився новими експонатами

Цікаві знахідки на Хортиці - Музей судноплавства поповнився новими експонатами

У Музеї судноплавства показали, якими знахідками нещодавно поповнилась колекція

Декілька якорів, нещодавно знайдених в обмілілому Дніпрі на острові Хортиця, а також рога древнього оленя презентували у Музеї судноплавства (реставраційному ангарі).

Читайте також: У відомому туристичному комплексі на Хортиці зник музейний предмет — що сталось (ексклюзивні подробиці)

Як повідомили журналістам у Національному заповіднику «Хортиця», до якого відноситься Музей судноплавства, серед знайдених якорів XVIII століття є ті, що пов’язані зі створенням Дніпровської гребної флотилії та будуванням кораблів на судноверфі на острові Байда.

Звідси козаки йшли в бойові походи проти турецького флоту на Чорному та Азовському морях. Інші зразки належать до ХІХ століття.

Один з великих якорів — знахідка запорізького мандрівника і біолога Валерія Кємєнова. Він натрапив на якір на оголеному дні Дніпра, де донедавна було 5 метрів води. Повідомив про знахідку у заповідник «Хортиця». Згодом на місце приїхали співробітники заповідника.

Ще одна знахідка Валерія Кємєнова, передана заповіднику «Хортиця» — старовинні величезні роги оленя з частиною черепа.

«Наша спільна з Сергієм Шишковим знахідка черепа оленя з рогами буда також передана до музею задля вивчення зберігання», — повідомив біолог.

Ми писали й про цю знахідку, тоді Валерій Кємєнов розповідав:

«Колись на Хортиці мешкали олені з отакими рогами. Олень благородний або олень лісовий (Cervus elaphus). Цікава знахідка з-під води на Старому Дніпрі разом з Сергієм Шишковим. Оскільки у нас їх винищили в 19 сторіччі, то цьому черепу щонайменше років 200. Знахідка від 10 жовтня 2024».

…Після реставрації якорі поповнять найбільшу наявну колекцію в Україні яка налічує до ста якорів різних періодів та належить Національному заповіднику «Хортиця».

Куди звертатись, якщо ви знайшли щось цінне для археології на узбережжі

Якщо ви побачили предмет на узбережжі, який з вашої точки зору має історичну або археологічну цінність, будь ласка, звертайтесь до Національного заповідника «Хортиця» за телефонами:

+38-066-164-44-35

+38-097-316-98-87.

Читайте також: «Запорозька Січ» працює за новим графіком 

Будь ласка, не використовуйте металошукачі, бо вони шкодять древностям. Взагалі, не викопуйте і не висмикуйте нічого самостійно, щоб не пошкодити.

Ми писали, що У Запоріжжі знайшли навіть кістки старого мамонта з артрозом, який жив близько 10 тисяч років тому.

Фото зі сторінки Валерія Кємєнова у фейсбуці

Джерело

Новости Запорожья