Хоча стоматологи старанно працюють над тим, щоб врятувати зуб, їхні зусилля не завжди дозволяють уникнути видалення. Якщо ваш стоматолог рекомендує вирвати зуб, ви можете вибрати один з декількох доступних варіантів його заміни. Сьогодні лікарі пропонують такі способи, як знімний або фіксований міст, встановлення зубних протезів або імплантація. Щоб підібрати найкращий спосіб саме для вас, найкращим рішенням буде обговорення конкретно вашого випадку зі своїм стоматологом. Розуміння переваг і недоліків зазначених варіантів зробить вас більш поінформованим пацієнтом і допоможе у виборі ідеального замінника зуба. Тож, перш ніж розпочнеться встановлення імплантів зубів, моста чи коронки, варто ознайомитися з особливостями цих процедур.
Ризики бездіяльності після втрати зуба
Випадання зубів є серйозною проблемою не тільки з естетичної точки зору, але й для загального стану здоров’я людини. Відсутність зубів ускладнює прикус, сприяє зміщенню решти зубів, в деяких випадках ускладнює правильну мову, пацієнт менше посміхається і сміється, адже йому стає соромно, що позначається на його самопочутті та впевненості у собі.
Саме тому рекомендується якнайшвидше відновити втрачений зуб, щоб не згаяти час і не викликати більш серйозні дефекти. Зокрема, тому треба й визначитися, чим замінити вирваний зуб, щоб це було найменш болісно та, водночас, найбільш ефективно.
Найбільш поширені варіанти заміни зуба після видалення
Після видалення зуба стоматолог оцінить здоров’я вашої ротової порожнини, включаючи кількість кісткової тканини на місці та розташування зуба. Використовуючи цю інформацію, ви отримаєте рекомендації щодо того, як відновити втрачений зуб у вашому конкретному випадку. Зокрема, для цього можуть бути запропоновані такі варіанти:
- Зубний імплант. Наразі цей спосіб є найбільш популярним і сучасним, якому віддає перевагу більшість стоматологів. Зубні імплантати найбільш точно повторюють вигляд і відчуття природного зуба. Крім цього, професійна реставрація допомагає запобігти втраті кісткової маси. На відміну від інших варіантів, зубні імплантати є постійними і служать протягом усього життя. Замість того, щоб отримувати нові мости кожне десятиліття, ви можете мати один імплантат на все життя, який буде виглядати та відчуватися як решта ваших природних зубів.
- Часткові протези або знімний міст. Часткові зубні протези, які також відомі як знімні мости, є варіантом, який замінює відсутній зуб за допомогою пластини кольору ясен, яку ви носите у верхній частині рота. Як і повні зубні протези, вам потрібно буде знімати міст і чистити його щовечора.
- Фіксований міст. Якщо вам не потрібен знімний варіант, ви можете розглянути фіксований міст. Він належним чином закріплюється у ротовій порожнині, що усуває необхідність щовечора виймати його та чистити. Однак все одно потрібно за ним доглядати, а також врахувати той факт, що фіксовані мости можуть вийти з ладу через п’ять-десять років. Ще одним недоліком є той факт, що для закріплення такої заміни зуба стоматолог повинен підпиляти зуби, що прилягають до щілини.
Ознайомившись із основними особливостями цих способів, ви матимете змогу обрати найкращий серед них, який відповідатиме вашим вимогам та очікуванням.
Який із зазначених варіантів краще обрати
Якщо ви все ще не впевнені, які зуби краще вставляти, проконсультуйтеся зі стоматологом. Після детальної діагностики лікар з’ясує стан вашого здоров’я та підбере оптимальне рішення згідно з отриманими результатами аналізів. Ніхто не знає краще, як вставляють зуби, ніж професіонал у цій справі. Тому найкращим рішенням буде довіритися фахівцеві, який зважить усі «за» та «проти», щоб відновити втрачений зуб і всі функції, які він виконував.
Що точно не треба робити – це залишати проміжок у роті, не замінюючи видалений зуб. Це може мати безліч негативних наслідків, які погіршать стан здоров’я пацієнта. Проконсультуйтесь із лікарем, виберіть оптимальний варіант заміни зуба (протезування, імплантація тощо) та матеріал, з якого він буде виконаний (наприклад, цирконій).