Станом на ранок 10 січня внаслідок прильоту ворожих КАБів у Шевченківському районі постраждали 123 людини
Удар по Запоріжжю 8 січня став наймасштабнішою трагедією з 2022 року за кількістю постраждалих. 13 людей загинули на місці, у тому числі це пасажири маршрутки і трамваю.
Велика кількість жертв через те, що ворог вдарив в час пік (15:30–16:00), коли на заводі була перезмінка і його працівники поверталися з роботи.
Район прильоту авіабомб густонаселений. У цей час поруч проїздили 2 маршрутки, які знищені й трамвай, який зазнав серйозних пошкоджень.
Читайте також: Переломи та ампутації – як почувають себе постраждалі запоріжці
Сьогодні, за інформацією голови Запорізької ОДА в лікарнях перебувають 66 поранених і травмованих людей, 11 із них у тяжкому стані в реанімаційних відділеннях. 50 перебувають на амбулаторному лікуванні, 13-річна дитина отримала допомогу й уже вдома.
Після цієї чергової трагедії запоріжці з новою силою у соцмережах почали вимагати від місцевої влади встановлення бетонних укриттів на зупинках громадського транспорту хоча б в Шевченківському та Комунарському районах, які найбільше потерпають від ворожих авіабомб та ракет.
Деякі прямо звинувачують владу в тому, що загинуло і постраждало так багато людей.
Читайте також: Серед постраждалих у Запоріжжі є 13-річна дівчинка – подробиці (фото)
Нагадаємо, що на кількох зупинках громадського транспорту влада встановила нові конструкції з дерева і металу, в яких немає бокових стін, тому вони навіть від дощу повноцінно захистити не можуть, не те що від уламків.
Особливо дивними такі зупинки виглядають на Привокзальній площі, адже залізничні станції з початку війни є потенційно небезпечними у плані обстрілів об’єктами
Обурені запоріжці написали, що бетонні укриття встановлені навіть у Тернополі, до якого КАБи точно не долетять, не кажучи вже про Харків та Дніпро.
А от запорізька влада спромоглася лише на один МАФ-укриття в зв’язці з кіоском відомої вуличної мережі кав’ярень поблизу зупинки громадського транспорту “Бульвар Шевченка”.
Причому через відсутність електронного замка його облюбували безхатченки, які залишають там свій одяг, об’їдки та інші «сліди» своєї присутності. Тому знаходитися в такому укритті, якщо воно не прибране, як мінімум, неприємно.
На звинувачення містян Регіна Харченко відреагувала гостро і трохи дивно, заявивши в етері телеканалу “Суспільний”, що “бетонні укриття — не панацея для Запоріжжя”. Ця заява викликала ще більше обурення у запоріжців.
“Все залежить від ситуації, яка може змінюватися щосекунди. У нас була ситуація, коли керовані авіабомби прилітали після оголошення повітряної тривоги, або через 30 секунд після оголошення тривоги. Так, нам потрібно працювати над цим безпековим моментом. Зараз ми працюємо над тим, щоб посилити захист через так звані бетонні укриття на зупинках, але це не панацея”, — зазначила Регіна Харченко.
На думку очільниці міста, запоріжці мають користуватися мапою укриттів і в цих облаштованих приміщеннях ховатися під час повітряних тривог.
“У нас близько 600 об’єктів на мапі. Це повноцінні укриття, які дають можливість перебувати не годину-дві, а переночувати з родиною, якщо вам потрібно. Це наші заклади освіти, медичні установи та адміністративні будівлі комунальних підприємств. Вся ця мапа працює”, — впевнена вона.
Регіна Харченко також повідомила, що питання додаткових укриттів обговорювалося під час зустрічі з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста.
До речі, Червоний Хрест надав області кілька мобільних укриттів, які вже встановлені в прифронтових населених пунктах, де люди зазвичай ховаються у підвалах. Запоріжжю такі будиночки теж би не завадили!
Чому це питання місцева влада не може вирішити без допомоги Міжнародного Комітету Червоного Хреста — незрозуміло.
Виділяють же депутати мільйони на зупинкові комплекси, нові урни та лавочки, чи бруківку, то чому не можна виділити кошти на виготовлення укриттів з розміщенням замовлення на відповідному запорізькому підприємстві?
До прикладу, у Тернополі влада витратила ще у 2022 році 2 975 000 гривень за 10 захисних споруд на зупинках. Це майже по 300 тисяч за укриття.
А у прифронтовому Запоріжжі, яке ворог регулярно обстрілює, щодня атакує дронами, у листопаді 2024 року на закупівлю 8 звичайних зупинок без захисних споруд, 30 лав і 33 урн з бюджету міста виділили понад 2,7 млн гривень. Дивна позиція!
Раніше ми писали про те, як ООН відреагувала на останній обстріл Запоріжжя, внаслідок якого 123 людини були поранені та травмовані, а 13 загинули на місці прильотів.