Запорізька драматургиня розповіла про свою нову книгу про психів та соціофобів, про кохання до чоловіка та чому треба донатити на ЗСУ
Читання віршів, досить відверті розповіді про себе та збір на благодійний фонд «Бавовна» для військових — у Запоріжжі відбулась творча зустріч з драматургинею, поетесою, перекладачкою, головою обласного літературного об’єднання при Національній Спілці письменників України, репетиторкою з техніки мови Театру молоді, завлітом театру імені Магара Наталією Ігнатьєвою.
Читайте також: У запорізькому музеї показали 365 писанок — є з дуже несподіваних матеріалів (фото)
На зустрічі у Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці побувала журналістка zprz.city.
Наталія презентувала свою третю і найновішу на сьогодні книгу «Соціофоби, психи та інші п’єси», уривки з якої втілювали під час зустрічі актори запорізьких театрів.
Ця збірка — одна з книг, що була видана в рамках міської Програми забезпечення всебічного розвитку та функціонування української мови на 2024–2030 роки в кінці року, накладом 500 екземплярів.
Нагадаємо, що Наталію Ігнатьєву було визнано найкращим драматургом за версією міжнародного літературного конкурсу романів, п’єс, кіносценаріїв, пісенної лірики та творів для дітей «Коронація слова-2020». Сьогодні її п’єси ідуть не тільки у Запоріжжі, а й в інших містах України.
«Маємо унікальне явище в запорізькій літературі. У нас на сьогодні не було жодного драматурга — це перший драматург. І тепер ніхто не скаже, що в Україні немає сучасної драматургії«, — наголосила голова Запорізької обласної організації Національної спілки письменників України Ольга Стадніченко.
І пошуткувала:
«Це дуже небезпечний письменник у нашій спілці. Тому, що вона озброєна теорією і практикою. Це людина, яка вже подбала й про те, що потім критики про неї скажуть, коли будуть розбирати на атоми її твір».
Сама Наталія Ігнатьєва розповіла про свою нову книгу (до речі, п’єси видають дуже рідко):
«Кожен текст втілює мої думки, моє бачення світу, мої життєві позиції. Іноді мої герої, особливо в п’єсах — це люди протилежні моєму характеру, ті, з ким я внутрішнє, або навіть зовні сперечаюсь. Але все ж таки кожен текст про те, що мені близьке, що мені відгукується, що я відчуваю.
Якщо зграя береться нас зарівняти, підігнати під свої маркери й вимоги, зробити нас тими, ким ми не є, я вважаю нормально опиратися, неважливо від віку. Кожного дня ми доводимо, хто ми є і для чого ми у цьому світі, перш за все собі. І книга «Соціофоби, психи та інші п’єси»» саме про це. В ній сім п’єс. Кожна з них — це таке маленьке скельце, маленька грань того світу, в якому ми живемо. А з іншого боку — того світу, який ми уявляємо, який ми для себе формуємо. Тому, що якщо ми б не змінювали цей світ, він досі був би кам’яної доби.
Мої персонажі кожного дня змінюють світ. Одні з них не хочуть цього робити, інші хочуть. Одні опираються змінам і новому, інші — прагнуть. Деякі лякаються і застигають у своєму страху, і про це тут теж є. Часом наші страхи, упередження, знецінення, яке ми здобули від когось, збивають нас з пантелику і роблять нас слабкими.
Звісно, ці п’єси писались не в один день. Є ті, які починала ще у 2017 році. Але основні тексти — 2020-2023 рік. І це по крупинках розсіяно в текстах».
З особливою любов’ю Наталія говорила про свого чоловіка, актора Максима Ігнатьєва, який зараз є військовослужбовцем, але на радість дружині зміг приїхати на зустріч.
«Людина, з якої для мене почався театр. До його театральної студії я як прийшла у 2004 році, так і «залипла», — представила Наталія Максима Ігнатьєва.
Читала присвячений йому вірш.
…Також після зустрічі можна було отримати за донат книги Наталії Ігнатьєвої або просто задонатити на Благодійний фонд «Бавовна» на підтримку військових на Запорізькому і Донецькому напрямках.
«Дякую всім, хто долучився до збору — разом зібрали 8600 грн на постійну банку Благодійного фонд «Бавовна» і я цей збір не припинятиму. У «Бавовни» багато зборів, я підключилась до того, що на постійні потреби — аптечки, дрони (можна задонатити за посиланням, натискайте, воно активне. — Ред.).
Ми збираємо не на військо, а на себе. Я хочу жити, хочу жити у Запоріжжі, не боятись розмовляти і видавати книги українською мовою, носити синьо-жовті кольори. І для всього цього мені треба, щоб військові стояли на кордоні й боронили нас. Я ж не пішла на фронт. Тож, треба донатити.
Дякую воїнам-захисникам за змогу жити в українській Україні», — наголосила Наталія Ігнатьєва.
Додамо, що раніше в Наталії виходили книги: збірка «коронованих» п’єс «Звір» і невелика збірка поезії «Твій оберіг».
П’єси, які ввійшли до збірки «Соціофоби, психи та інші п’єси»:
— Я, коуч
— Зіграємо?
— Дар
— Соціофоби
— Психи
— Тіль і Петер. Апокриф несвятих
— Компаньйонки.
Під час творчої зустрічі уривок з п’єси «Соціофоби» читали актор Театру молоді, нині — військовослужбовець Максим Ігнатьєв і актор театру імені Магара Олексій Маковоз.
Уривок з п’єси «Психи» читали актори Театру молоді: Олеся Плохоткіна (вона також режисерка-постановниця театру імені Магара) і ведучий телеканалу МТМ Юрій Драненко.
Раніше ми писали, що Наталія Ігнатьєва переклала для прокату в України сценарій оскароносного фільму «Кит» та інших відомих кінострічок.
Фото автора, зі сторінки Наталії Ігнатьєвої у фейсбуці