Будуємо каркасний дачний будиночок своїми руками

Приходить літо, а значить настає час будівництва. Будиночок на заміській ділянці — це мрія кожного дачника. Як побудувати каркасний дачний будинок своїми руками, ми попросили розповісти фахівців ПСК Мастеровой, їм слово.

Будуємо каркасний дачний будиночок своїми руками

Сергій Волнянський: У дачників користуються популярністю будинки, побудовані за каркасною технологією. Такі будинки зводяться за 3-5 місяців із залученням будівельної бригади або самостійно.

Припустимо, власник ділянки планує побудувати одноповерховий дачний будиночок власноруч, це виконати неважко, якщо господар ділянки трохи володіє будівельними навичками і впевнений у своїх силах. Для таких клієнтів наша компанія пропонує готове рішення — домокомплект.

Власнику ділянки надається дачний будиночок для самостійного складання за кресленнями проєкту. Терміни складання залежать від можливостей власника — можна зібрати за тиждень, а можна за 2-3 дні, якщо вам допомагає фахівець будівельної компанії. За бажанням Замовника і за його гроші наша компанія може доставити домокомплект до нього на будмайданчик, а також здійснити шеф-монтаж.

Перелічимо основні переваги каркасного будівництва:

  • Швидкість зведення (за 3-5 місяців можна побудувати будинок під ключ);
  • Простота монтажу;
  • Будівництво в будь-яку пору року;
  • Мінімальні витрати, порівняно з цегляною кладкою.

Дачний будиночок краще будувати за типовим проектом з готовими кресленнями і кошторисом.

У проекті вказується:

  •     Вибір матеріалу, який береться з невеликим запасом;
  • Послідовність виконання робіт;
  • Рекомендації щодо влаштування фундаменту;
  • Обробка дерев’яних будматеріалів спеціальним просоченням для захисту від гризунів і загоряння.

Щоб почати будівництво, проводяться роботи з вибору місця під будинок, досліджується ґрунт і глибина залягання ґрунтових вод. Будиночок бажано розташовувати на піднесеному місці ділянки з північного або північно-західного боку.

Перед початком будівництва проводять такі роботи:

  • Очищення території від сміття, непотрібних зелених насаджень;
  • Вирівнювання ділянки, якщо є ухил;
  • Розмітку будови;
  • Розбивку внутрішніх несучих стін, щоб кути були 90 градусів.

При будівництві будинку не забудьте про головні вимоги ДБН:

  •     Відступити 3 метри від межі сусідньої ділянки;
  • 5 метрів до межі проїжджої частини дороги.

Фундамент

Стіни каркасного будинка легкі, тому будова не потребує масивного капітального фундаменту. Для будови часто застосовується стовпчастий фундамент або стрічковий дрібнозаглиблений. Стовпи розміщують під кутами будинку, на перетині стін, під несучими зовнішніми і внутрішніми стінами з кроком не більше 2 метрів.

Під час встановлення стовпів перевіряють їх вертикальне положення. Асбоцементні стовпчики діаметром 30-40 см заглиблюють у ґрунт нижче глибини промерзання і для надійності заливають бетоном. Поверх стовпів накладають сталеву пластину, яка потрібна для кріплення лаг. Далі до пластини приварюють арматуру довжиною 20 см і бетонують. Дерев’яні бруси нижньої обв’язки розміром 140х160 мм укладають на стовпи на металеві пластини. Між пластинами і брусами поміщається руберойд у 2-4 шари. Брус кріплять до фундаменту болтами і шпильками. Стики додатково пробивають цвяхами.

Виготовлення підлоги

Після влаштування фундаменту виготовляють каркас чорнової підлоги. Поверх обв’язки встановлюють лаги. Відстань між лагами робиться на 2 см меншою, ніж ширина вологостійкого утеплювача, щоб утеплювач ліг щільно. Лаги кріплять цвяхами і сталевими куточками. Після укладання гідроізоляції виконують настил дощатої підлоги зі шпунтованих дошок. Для сезонного проживання в будиночку настил зі шпунтованих дошок залишають як чистову підлогу.

Монтаж стін, перекриття і даху

Каркас будинку збирається згідно з проектом. У кресленнях вказуються розміри опорних стійок, їх розташування, відстань між ними. У проекті описуються способи кріплення дошок і балок.

Будівництво каркаса починають з кутових стійок. Від їхнього встановлення залежить стійкість споруди. Потім встановлюють інші стійки з кроком 60 см. Стійки виготовляються з бруса розміром 50х150 або 40х140 мм. Під кожну стійку ставлять 2 укосини для утримання каркаса в стійкому положенні.

Усі стійки додатково закріплюють горизонтальними перемичками, які не дають стійкам прогинатися й утримують утеплювач. Під час встановлення стійок передбачають віконні та дверні прорізи. Боки прорізів обмежують стійками. Поверх каркаса укладають верхню обв’язку і балки перекриття.

Кроквяну систему збирають на землі з окремих вузлів каркасного будинку і потім піднімають на дах. Далі виконується обрешітка з дощок. Решетування вкривають гідроізоляційним матеріалом і закріплюють. Поверх гідробар’єру кладуть покрівельний матеріал — ондулін, профнастил або металочерепицю.

Фінальний етап будівництва — утеплення та обшивка будинка

Зсередини будинка між стійками укладають теплоізоляційний матеріал. Поверх матеріалу монтують пароізоляційну плівку. Потім стіни зашивають гіпсокартоном, штукатуркою, обклеюють шпалерами. Зовні будинок обшивають сайдингом або вагонкою. Будівництво дачних будинків за каркасною технологією — швидкий і надійний спосіб зведення своїми руками.

Новости Запорожья