Мешканці Запоріжжя монетизують навалу сарани
Нашестя сарани в Запоріжжі несподівано породило новий тренд — комах почали масово продавати в інтернеті. Місцеві мешканці викладають оголошення з пропозиціями купити як живу, так і сушену сарану — для риболовлі, годування птахів чи навіть екзотичних перекусів. Там, де одні бачать проблему, інші — можливість заробити.
Якщо ж ви не бачите в собі «підприємницької жилки», а сарани хочеться позбутися, є ще один варіант — її сожна здати у зоомагазини.
Зокрема, приймають комах за такими адресами:
- вул.Лобановського 10
- вул.Ентузіастів 9
- вул.Маршала Судця 9
Зазначимо, що сарану можна використовувати доволі ефективно — хоч вона й шкідник для полів, та для тварин і рибалок це цінний білковий ресурс.
Сарана — це протеїновий делікатес для багатьох сільськогосподарських і домашніх тварин. Її можна давати птиці: курям, індикам, качкам, перепелам. Можна давати як живу, так і сушену. У промислових господарствах сарану навіть додають у комбікорм у сушеному вигляді.
Свійським тваринам теж дають сарану. Зокрема, свиням та кролям (але в невеликій кількості).
У риболовлі сарана — відмінна наживка для окуня, щуки, сома, коропа, карася. Вона добре привертає увагу хижих і всеїдних риб. Можна ловити як на живу сарану, так і на в’ялену чи заморожену. Іноді її використовують і як прикормку, подрібнюючи в кашу.
До речі, у їжу для людей сарана використовується в багатьох країнах: її сушать, смажать, перемелюють на борошно. У ній до 60% білка, а ще жирні кислоти, вітаміни групи B, залізо та цинк. Але якщо збираєш сарану в дикій природі — треба бути впевненим, що вона не оброблена пестицидами.
Зазначимо, що через сарану на території Комунарського району Запоріжжя накладено карантинні обмеження, але фахівці вважають, що ситуація залишається стабільною та продовжують спостереження.