Автівок стане більше — у Запоріжжі активно користуються «соціальним таксі»

Автівок стане більше - у Запоріжжі активно користуються "соціальним таксі"

Безкоштовний сервіс для людей з інвалідністю та військових працює у місті майже рік

У Запоріжжі майже 10 місяців функціонує безкоштовний транспортний сервіс для людей з особливими потребами.

«Соціальне таксі» запрацювало 15 січня цього року на базі міського територіального центру соціального обслуговування.

Спочатку послугою могли користуватися лише люди з інвалідністю внаслідок війни та ті, кому таку інвалідність встановлюють. Зараз сервіс доступний ширшому колу мешканців.

Читайте також: Аптеки, лікарні та банки — куди найчастіше їздять запоріжці «соціальним таксі» та як скористатися послугою

На середину вересня кількість поїздок нараховувала 1905, а за другу половину місяця та жовтень — ще 501.

Загалом за неповних 10 місяців роботи запоріжці зробили 2406 поїздок. Статистика показує стабільне зростання попиту на цю послугу серед містян. Про це повідомили у пресслужбі Запорізької міської ради.

Згідно з оприлюдненими даними, «соціальним таксі» скористалися 268 запоріжців.

Серед них 24 військовослужбовці, 5 людей, які постраждали через збройний конфлікт, 64 особи з інвалідністю І–ІІ груп, 19 дітей з інвалідністю та 156 маломобільних громадян.

Сервіс допомагає безкоштовно дістатися до медичних закладів, реабілітаційних центрів, ЦНАПу, банків, вокзалу та інших установ. Зазначається, що це реально змінює життя людей — вони отримують можливість бути мобільними та незалежними.

У місті працюють три спеціалізовані автомобілі, які виконують десятки адресних викликів. Тож незабаром автопарк розшириться — Запоріжжю передадуть Fiat Ducato у межах проєкту ПРООН та Республіки Корея.

Щоб замовити поїздку, потрібно звернутися до Запорізького міського територіального центру соціального обслуговування за телефоном (066) 487 18 17 або за адресою: вулиця Рекордна, 9а.

Заявку необхідно подати не пізніше ніж за дві доби до запланованої поїздки. Для військових та демобілізованих цей термін коротший — достатньо однієї доби.

Є певні обмеження щодо багажу: можна перевозити речі вагою до 20 кілограмів і розміром не більше 50х50х50 сантиметрів. Автомобіль прибуває на адресу у домовлений час і чекає пасажира біля під’їзду на вулиці.

Раніше ми писали, що у Запорізькій області викрили схему переправлення чоловіків за кордон.  Як з’ясувалося, один з організаторів — начальник караулу однієї з пожежних частин Запорізької області, який раніше вже допомагав «замовникам» перетинати блокпости. Він розміщував у місті оголошення з текстом «таксі ЗСУ» і пропонував вивезти чоловіків до будь-якого регіону країни, нібито у службових справах. 

Джерело

Новости Запорожья