Аварійний стан і критичні руйнування: у Запоріжжі не відбудовуватимуть гуртожиток, що постраждав від російської атаки

Аварійний стан і критичні руйнування: у Запоріжжі не відбудовуватимуть гуртожиток, що постраждав від російської атаки

У Запоріжжі гуртожиток, пошкоджений ударом БПЛА, визнали недоцільним для відновлення: мешканці зможуть отримати житлові сертифікати

У Запоріжжі гуртожиток на вул. Дніпровське шосе, 24-А, який зазнав значних руйнувань під час російської атаки в ніч з 30 на 31 жовтня 2025 року, офіційно планують не відбудовувати.

Проєкт відповідного рішення оприлюднила міська рада.

Читайте також: Тисячі людей у Запорізькому районі лишилися без світла — росіяни знову вдарили по енергомережам

Згідно з документом, під час технічного обстеження з’ясувалося, що будівля перебуває в аварійному стані.

Експерти зафіксували суттєві пошкодження несучих стін, внутрішніх перегородок, міжповерхових перекриттів та даху. Частина конструкцій отримала критичні деформації, які унеможливлюють безпечну експлуатацію споруди.

У технічному звіті, підготовленому на замовлення міського департаменту ЖКГ, стан пошкоджених конструкцій віднесено до категорії «аварійний».

Фахівці вказують: для подальшої реконструкції довелося б демонтувати щонайменше половину будівлі, зокрема частину між осями «1–2» – «А–Г». Відновлення гуртожитку шляхом ремонту чи реконструкції названо економічно недоцільним — сукупні витрати на ці роботи перевищили б витрати на спорудження нового об’єкта.

У пояснювальній записці також зазначено, що рішення міської ради необхідне для того, щоб мешканці приватизованих кімнат у цьому гуртожитку могли отримати компенсацію у форматі житлових сертифікатів через державну електронну послугу «єВідновлення».

Законодавство передбачає, що такий сертифікат може бути наданий у випадку, якщо об’єкт визнано знищеним або таким, що не підлягає відновленню.

Проєкт рішення пропонує офіційно визнати відновлення пошкодженої частини гуртожитку економічно недоцільним.

У департаменті ЖКГ повідомляють, що ухвалення цього рішення не потребує витрат із міського бюджету, але дозволить мешканцям, чиє житло було втрачено через атаку, отримати законну компенсацію і придбати інше помешкання.

Раніше ми писали, що російський БПЛА пошкодив пожежно-рятувальну частину у Запорізькому районі.

Джерело

Новости Запорожья