В Запорізькому обласному історико-краєзнавчому музеї імені Якова Новицького відкрили нову виставку
В Запорізькому обласному історико-краєзнавчому музеї імені Якова Новицького відкрили виставку «Символи України». Її присвятили до Дня Української Державності, який відзначається 15 липня.
Читайте також: Художники показали, яким бачать прифронтове місто Запоріжжя — фото
Відкривали виставку українськими піснями колективу «Оберіг» — творчого об’єднання працівників культури та аматорів сцени під керівництвом Івана Ємця. Його учасники — вимушені переселенці з Кирилівської громади Запорізької області.
А після відкриття всіх пригощали красивим і смачним короваєм, який багато хто сприйняв, як експонат.
На виставці показали як офіційні символи, так і неформальні, серед яких є дуже душевні — наприклад, кераміка знаменитої пологівської майстерні «Добра глина» (зараз місто Пологи знаходиться в тимчасовій окупації), пачка Артемівської солі.
Першу частину виставки «Символи України» присвятили державним символам України, в другій представлені культові, релігійні предмети, козацька символіка (булава), вишиті сорочки та рушники, літературна, мистецька та музична спадщина українців. У третій — природні символи, пов’язані з історією народних свят, предмети обрядової символіки.
Це експонати музею і речі, надані громадами та принесені співробітниками музею. В невеликій експозиції об’єднали культурні, історичні та сучасні аспекти української ідентичності.
Директорка музею Вікторія Водоп’ян розповіла всім присутнім про виставку:
«Символи України бувають різні — ви бачите, що є і Гімн України, і Державний Герб та Прапор. Але в цьому році ми вирішили трошки змінити формат нашої виставки. Це на просто експонати, присвячені важливій даті. Зібрано багато речей, які розповідають про народні свята, про те, що у нас знаходилось на окупованих територіях.
Наша виставка починається з Помаранчевої революції, революції Гідності. У нас представлений прапор захисника Маріуполя, який зараз знаходиться в полоні. Його прапор нам подарувала дружина.
Представлені «Кобзар», портрет Тараса Шевченка, стародруки українською мовою, ікони… А ще речі, які також стали для нас зараз символами державності — те, що залишилось в тимчасовій окупації в Бердянську, Пологах, та інших містах і селах».
На запитання zprz.city про найдавніший експонат Вікторія Вікторівна відповіла:
«Ікона Богоматері 19 століття і стародрук українською мовою з фондів нашого музею».
Виставка «Символи України» працюватиме у виставковій залі Запорізького обласного історико-краєзнавчого музею імені Якова. Новицького орієнтовно до кінця серпня.
Влітку проводять «Музейні канікули»
Зверніть увагу, що в історико-краєзнавчому музеї проводять серія заходів «Музейні канікули» для дітей і дорослих — в суботу або в неділю проводять лекції, інтерактиви, майстер-класи, пов’язані з історією та археологією. Така акція проходить третій рік.
На запитання, чи популярні «Музейні канікули» у дітей Вікторія Водопьян відповіла:
«Я б сказала, що більше у дорослих. Бо дорослі також цим цікавиться, як діти».
Заходи безкоштовні, потрібно тільки купити вхідний квиток.
Що ще можна подивитись в історико-краєзнавчому музеї
Виставки музею: «Війна за Незалежність», «Майдан — початок Незалежності», присвячена історії менонітів нашого краю, експозиції у залах відділу природи, «На зламі імперій», “Розвиток краю кінця ХІХ — початку XX ст.”, «Меблі кінця ХІХ — початку XX ст.», “Дніпрогес — підкорення стихії».
Гостьові виставки: «Війна очима дітей» (дитячі малюнки) — до 24 липня, «На Перемогу» (живопис юного художника Максима Бровченка, Бердянськ), «Маскувальний арт» (картини-сітки від волонтерської організації «Під парасолькою»), «Історії в речах. Втечі та прибуття» (пересувна експозиція), «Окупована спадщина. Бердянськ» (пересувна виставка).
В музеї є укриття.
Читайте також: У запорізькому музеї укриття перетворили на дивовижний казковий простір — фото
Історико-краєзнавчий музей відкритий з четверга по неділю з 9.00 до 16.30 (каса до 15.30).
Адреса: вул. Троїцька, 29 (зупинка «Театр імені Магара»).
Вхідний квиток на всі виставки коштує 50 грн, пільговий — 25 грн.
Т. 097-109-64-10.
Ми писали, що Запорізький обласний краєзнавчий музей змінив назву і директора — що там зараз показують (постійні музейні експозиції актуальні).
Фото автора