У Запоріжжі готуються до осінньо-зимового періоду
У Запоріжжі та області вже триває підготовка до опалювального сезону. Для критичного виживання Запорізькій області потрібно 100 МВт електроенергії. При тому, що нормальна потреба — 430-450 МВт. Але таких об’ємів немає і не буде, адже росіяни не припиняють завдавати ударів по енергетичних об’єктах.
Як планують вирішувати проблему, розповів голова ЗОВА Іван Федоров під час брифінгу.
Читайте також: Розбіжності з графіками та «елітні» будинки — у «Запоріжжяобленерго» відповіли на поширені питання щодо відключення світла
«Перш за все готуємо соціальні заклади і об’єкти соціальної сфери. Сьогодні вся наша медицина має резервне електроживлення, якого буде достатньо щонайменше на три доби безперервного відключення централізованого постачання електроенергії. Цього резерву буде достатньо не лише для надкритичних потреб, таких як реанімація, а й для нормального функціонування лікарні в частині електропостачання, водопостачання. Саме таку мету ми собі ставимо і ми бачимо, що ми цю мету зможемо виконати», — розповів Іван Федоров.
Друге питання, яке наразі вирішують – це опалення в закладах охорони здоров’я. Минулої весни у Запоріжжі за грантові кошти встановили котельні, які на сьогодні не введені в експлуатацію.
«Наша мета — щоб не пізніше, ніж 15 вересня, всі котельні були підключені до централізованих мереж теплопостачання та електроживлення та резервного електроживлення, щоб ми могли забезпечити тепло», — зазначив Іван Федоров.
Також на території Запорізької області готові до розгортання 400 Пунктів незламності, де люди зможуть зігрітися, зарядити телефони, отримати харчування. Також в області готують резервні місця для обігріву, які будуть розміщені в закладах освіти.
Ще одне нагальне питання – це централізоване водопостачання та теплопостачання.
«Сьогодні ми проводимо з командою міста та командою департаменту житлового, комунального господарства, обленерго, міськгазом наради для того, щоб забезпечити додаткову децентралізовану генерацію електропостачання. Ми розуміємо, що це десятки мільйонів євро, саме тому ведемо перемовини з нашими донорами — міжнародними організаціями.
Вже є перші напрацювання. Як результат, найближчими днями буде оголошений тендер міського концерту теплових мереж тендеру на закупівлю обладнання, яке буде покрите нашими донорами більш ніж на 80%», — розповів Іван Федоров.
Читайте також: Вдвічі дешевше вночі — скільки споживачів у Запоріжжі встановили багатозонні лічильники
Для критичного виживання Запорізькій області потрібно 100 МВт електроенергії. При тому, що нормальна потреба — 430-450 МВт. Але таких об’ємів немає і не буде.
«При 100 МВт ми будемо з водою, ми будемо з теплом. І ми будемо з погодинним включенням електроенергії в домівках та установках.
Сьогодні ми намагаємося створити додаткову 100 МВт генерацій на території Запорізького регіону. Перший шлях, це той, як я сказав, це додаткова газова генерація. Другий шлях – наразі ми ведемо активні перемовини з підприємцями та підприємствами, які можуть собі встановити додаткові електрогенерації, газову генерацію. Я вдячний тим підприємствам, які сьогодні на території Запорізького регіону вже законтрактували ці вироби і вони будуть встановлені найближчими місяцями», — розповів Іван Федоров.
А ось питання щодо відновлення централізованого гарячого водопостачання в Запоріжжі влада навіть не розглядає.
«Це не зменшило би точно напругу в електропостачанні. І я собі складно уявляю з технологічної точки зору, яким чином відновити те, що було зупинено два роки тому. Треба розуміти, що всі комунікації, всі ржаві труби, все на сьогодні буде підлягати додатковій заміні. Тож це майже неможливо», — сказав Іван Федоров.
Раніше ми писали, що енергосистема України після ракетних ударів знаходиться у вкрай важкому стані, тож обмеження триватимуть ще довго. До початку опалювального сезону Україна навряд чи встигне відновити бодай половину пошкодженої генерації та суттєво знизити дефіцит в енергосистемі, тож бізнесу варто самотужки подбати про свою енергобезпеку, здебільшого через установку газопоршневих та газотурбінних електростанцій.