За інформацією: Суспільне Запоріжжя.
Пам’ятник “Героям Чорнобиля” у Запоріжжі. Фото: Суспільне Запоріжжя
Сьогодні, 26 квітня, у Запоріжжі вшанували пам'ять загиблих ліквідаторів аварії на ЧАЕС. До меморіального комплексу "Героям Чорнобиля" присутні поклали квіти.
Про це повідомив голова Запорізької ОВА Іван Федоров.
Вшанувати пам’ять загиблих прийшли представники громадськості, обласної та міської влади, учасники ліквідації аварії, вдови, військові.
"Аварія спричинила катастрофічне забруднення навколишнього середовища. А місто Прип’ять й досі вважається містом-привидом непридатним до життя. І сьогодні ми згадуємо справжніх героїв, які віддали своє життя в боротьбі з радіаційною катастрофою. Їх подвиг – безсмертний!" —зазначив Іван Федоров.
Присутні покладають квіти до Меморіалу героям-ліквідаторам Чорнобильської катастрофи. Фото: Телеграм/Іван Федоров
Іван Федоров додав, що нині, під час повномасштабної війни, росіяни, захопивши ЗАЕС, тероризують світ ядерною катастрофою, незважаючи на наслідки на ЧАЕС:
"Лише завдяки мужності, самовідданості й високому професіоналізму наших героїчних Сил оборони та атомників, змогли вберегти світ від повторення ядерної трагедії у 2022 році. Та небезпека залишатиметься до тих пір, поки Запорізька АЕС не буде повернута під повний контроль України!"
Присутні покладають квіти до Меморіалу героям-ліквідаторам Чорнобильської катастрофи. Фото: Телеграм/Іван Федоров
Військові несуть квіти до Меморіалу героям-ліквідаторам Чорнобильської катастрофи. Фото: Телеграм/Іван Федоров
Присутні ліквідатори аварії на ЧАЕС. Фото: Телеграм/Іван Федоров
Що відомо про аварію на ЧАЕС
Чорнобильська аварія сталася у ніч проти 26 квітня 1986 року в місті Прип’ять Київської області — це техногенна екологічно-гуманітарна катастрофа. Два теплових вибухи зруйнували четвертий енергоблок. Виникла пожежа. Вогонь гасили до 5 години ранку. Проте у середині самого четвертого блоку його вдалося ліквідувати лише 10 травня, коли більша частина графіту згоріла.
Після вибуху та пожежі утворилася радіоактивна хмара, яка накрила не лише території сучасної України, Білорусі та Росії, а й багатьох європейських країн – Швеції, Австрії, Норвегії, Німеччини, Фінляндії, Греції, Румунії, Словенії, Литви, Латвії. За Міжнародною шкалою ядерних подій (INES) цю аварію класифікували за найвищим – сьомим рівнем небезпеки. Майже 200 тисяч людей евакуювали з зон забруднення.