24 роки ув’язнення за захист Маріуполя: історія мами військового із Запоріжжя, який потрапив до полону РФ

За інформацією: Суспільне Запоріжжя.

Максим, військовополонений. Особистий архів Наталі

Також від командування частини, жінка дізналася, що її син потрапив у полон, а від його побратимів про поранення Максима:

"На його позицію було влучання, і там все загорілося, була дуже сильна контузія. Вже вони з ним попрощалися, але він якимось чином вийшов. В нього була поранена рука, за ним прийшли, щоб евакуювати на завод. Але на іншій позиції були тяжко поранені, яких треба було теж евакуювати" .

Попри поранення, Максим допомагав евакуювати побратимів на завод Ілліча. Звідти і потрапив у полон, каже Наталя:.

"Вони тримали Маріуполь без боєприпасів, в них не було ні їжі, ні води, ні медикаментів. І командування вирішило здаватися в полон. Тому, що там було дуже багато поранених, які просто вже помирали від того, що їм не надавали медичної допомоги".

Спочатку Максим перебував в колонії в Оленівці, згодом його перевели в Тверську область РФ, далі у Мордовію, розповідає Наталя:

Наталя, мати військовополоненого. Суспільне Запоріжжя"Мордовія — це одна із тяжких колоній, пекельних, де дуже катують наших полонених. Після того його перевезли в Донецьку область. І в грудні вже вийшла стаття про те, що його засудили на 24 роки, наче за вбивство мирного жителя. Ті звірства, які росіяни робили там з мирними жителями, вони під катуванням заставляють брати на себе наших хлопців".

Мати Максима каже, за понад два роки у полоні син кардинально змінився: дуже схуд та має криваві рани на обличчі:

Максим, військовополонений. Особистий архів Наталі"Я бачила фото з зали суду, він був дуже худий, блідий, і в нього на обличчі були запеклі рани. Таке враження, що наче катували струмом. Я знаю, що в Мордовії, дуже жорстокі умови, їх дуже б'ють, катують і на них натравлюють собак. Вони стояли по 16-18 годин. Це розповідали хлопці, які поверталися звідти. Всі дуже в страшному вигляді поверталися з тої Мордовії, коли їх звільняли".

Двічі син надсилав листи із полону. Жінка каже, про умови утримання не розповідав, лише писав, що живий:

Лист від Максима з полону. Особистий архів Наталі"В листі він мені написав, що отримав листа з фотографіями. І тоді в листі він мені написав, що: “Передивляюся ці фотографії. Мене підтримує те, що ви на мене чекаєте. Це дає мені сили, що моя сім’я мене чекає".

Наталя з Максимом і молодшим сином. Особистий архів Наталі

Нині Наталя разом із іншими родинами полонених захисників щотижня виходить на мирні акції:

Наталя і її молодший син на одній з мирних акцій у Запоріжж. Особистий архів Наталі"Я постійно їжджу в координаційний штаб, в офіс по правам людини. Були на зустрічі у Турецького омбудсмена пана Малкоча. Ми через українську діаспору в Римі передаємо списки і звернення з допомогою повернути наших захисників. Ми робимо все можливе, звертаємося, де тільки можна. Я намагаюся допомогти хлопцям, які теж з Запоріжжя і теж потрапили до так званого "судилища".

Наталя каже, попри те, що засуджених в РФ оборонців Маріуполя повернути складно, боротись за сина буде до останнього.

Читати ще

Читати ще «Його очі залишилися такі самі, тільки вже дивляться інакше»: історія рідних полоненого нацгвардійця із Запоріжжя

Читати ще «Хочу його обійняти і сказати, що він мій найкращий синочок»: історія мами полоненого запоріжця, який обороняв Маріуполь

Новости Запорожья