У Запоріжжі презентували «Музейний вісник» зі статтями археологів, істориків та краєзнавців
У Запорізькому обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація 24-го номера щорічника «Музейний вісник». Про це повідомили на сторінці музею у фейсбуці.
Читайте також: У Запоріжжі відкрили виставку випускників художньої школи — фото
Вже 24 роки поспіль, незважаючи на важкі часи для України та прифронтового Запоріжжя, результатом роботи колективу краєзнавчого музею є це видання. Видання об’єднує археологів, істориків та краєзнавців не тільки Запорізького краю, а й усієї України. Цей рік, традиційно, не став виключенням.
В п’яти розділах збірки опубліковано 31 стаття 39 авторів із Запоріжжя та Запорізької області, Києва, Василькова, Харкова, Маріуполя, Нікополя, Тростянця. Це працівники музеїв України, археологи та педагоги.
«Колектив музею буде і надалі працювати над створенням свого щорічника. Це невід’ємна частина роботи нашого закладу, його візитівка. Сподіваємося, що ще багато цікавих статей будуть нами опубліковані. Традиційно запрошуємо до співпраці наших колег, археологів, істориків та краєзнавців», — наголосили у краєзнавчому музеї.
«Музейний вісник» № 24 містить публікації, в яких розглядаються окремі питання краєзнавства, етнографії та історії України. Тематика охоплює період від найдавніших часів до сьогодення.
Наприклад, в розділі «Історія» Зоя Попандопуло у своїй статті, на прикладі вивчення археологічного минулого краю, спростовує міфи про «Дике поле». Топоніми урочища Сагайдачне на Новому Дніпрі описує Олег Власов. Про запорізькі видові поштові листівки початку ХХ століття пише Валерій Стойчев. Володимир Лініков розповідає про вибухотехнічні роботи під час будівництва Дніпробуду.
До речі, як ми писали, в одному з попередніх номерів «Музейного вісника» була опублікована майже детективна історія, пов’язана з розписами православного храму у селі Тернівка Запорізького району.
Телефон Запорізького обласного краєзнавчого музею для довідок 066-322-08-38.