Активисты написали докладную на начальника управления молодежи Запорожской ОГА

6 июля 2017 18:20 (Запорожье)

Наталью Власову подозревают в саботаже развития патриотизма у молодежи Запорожской области.

Докладная начальника отдела национально-патриотического воспитания Министерства молодежи и спорта Украины Николая Ляховича, по сознательной деструктивной деятельности начальника управления молодежи, физической культуры и спорта Запорожской ОГА Власовой Н.Ф., в частности попытки заблокировать национально-патриотическое воспитание в области, с очевидной целью сохранения «московско-советских «тоталитарных методов» воспитания молодежи».

«Відповідно до наказу Мінмолодьспорту від 14.04.2017 № 1559 внесено зміни до календарного плану заходів щодо національно-патріотичного виховання молоді на 2017 рік, затвердженого наказом Міністерства молоді та спорту України від 22.03.2017 № 1183 (далі – План), згідно з яким Всеукраїнська акція, спрямована на збільшення чисельності молоді, що готова до виконання обов’язку із захисту незалежності та територіальної цілісності України, у тому числі шляхом популяризації стандартів НАТО, «Нащадки вільних» перенесена на І-ІІ декаду червня. Головним завданням цього заходу був відбір з 20-30 команд 5-7 молодіжних команд які мали взяти участь в Міжнародному заході «Нащадки вільних» в Миколаївській області в липні 2017 року, куди планують долучитися команди з країн НАТО, зокрема Литви і Латвії. Таким чином планувалось зробити прозорий відбір кращих представників України. Відповідно Всеукраїнський захід «Нащадки вільних» в Запоріжжі, мав відбутися до липня. Даний термін проведення заходу визначений під час наради з представниками громадських організації «Цивільний Корпус «АЗОВ», «Український Легіон», та іншими громадськими ініціативами які взялися забезпечувати достатню кількість інструкторів для здійснення заходу на 200-300 учасників з молоді. Оскільки інструкторами мали бути волонтери які здійснюють свій вклад в розвиток національно-патріотичного виховання в період своїх відпусток, то важливо було узгоджувати плани з ними, щоб захід відбувся на високому рівні.

Інформуємо, що у ході проведених робочих нарад між управлінням молоді, фізичної культури та спорту Запорізької обласної державної адміністрації (далі – Управління) та громадською організацією «Юнацький корпус «Джура» не були вирішені організаційні питання підготовки заходу, що зумовило затягування процесу подачі відповідних документів, та підготовки відділом національно-патріотичного виховання наказу проведення заходу. При цьому, представники структурного підрозділу молодіжної політики Запорізької ОДА, вигадували різні причини, щоб примусити представників громадських об’єднань погодитися на проведення заходу в одному із зарань визначеному чиновниками ОДА закладі, а не у формі таборування як це хотіли представники молодіжних організацій. Звертаємо увагу, що в тому закладі пропонувалось лише проживання за 250 грн, з учасника за добу, і при цьому управління знімало з себе відповідальність за забезпечення харчування. Такий тариф занадто дорогий для Запоріжжя, яке не є курортним місцем. І якщо заклад не погоджується забезпечувати крім проживання ще й харчування – то стороннім постачальникам зробити це в дозволену суму 60 грн на одного учасника в добу, є практично не можливо в більшості регіонів України. Тобто умови які ставило управління для проведення заходу від початку були деструктивними, а вимога проводити в зарань визначеному місці із явно завищеним тарифом за проживання, носить ознаки корупційної складової. Зазначимо, що управління це мотивувало тим, що запропоновано громадськими об’єднаннями проведення заходу в травні у вигляді наметового таборування є неможливим через те, що мовляв ще буде холодно, і це небезпечно для здоров’я молодих людей.

Не зважаючи на деструктивну позицію представників Управління молоді та спорту Запорізької ОДА, відділ національно-патріотичного виховання проконсультувався з представниками громадських об’єднань, і підготували відповідні зміни щоб перенести захід на червень, заклавши на цей період достатню суму коштів. Проте, як свідчать звернення представників громадських організацій (в тому числі письмові які додаються) управління молоді та спорту Запорізької ОДА, продовжувало ухилятися від зустрічей з громадським активом для узгодження програми, сценарного плану а на основі їх і кошторису до відповідного спільного наказу між Управлінням і Мінмолодьспортом, без якого не можливо здійснювати захід. Навіть коли представники громадських об’єднань за власний кошт приїжджали в Запоріжжя з Києва, в Управлінні молоді та спорту Запорізької ОДА не знайшли часу зустрітися з цими волонтерами, щоб безпосередньо обговорити підготовку заходу, як це роблять відповідні структурні підрозділи Мінмолодьспорту, і що вимагають Укрази Президента №580 Про Стратегію, №68/2016 Про сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні і №534/2016 «Про пріоритетні заходи щодо сприяння зміцненню національної єдності та консолідації українського суспільства, підтримки ініціатив громадськості у цій сфері». При тому, що Управління має в своєму підпорядкуванні два комунальні заклади по роботі з молоддю, один з яких навіть задекларований як «національно-патріотичний». Хоча аналіз діяльності цього «патріотичного центру» під керівництвом Власової Н.Ф., показує що останні роки був спрямований на русифікацію і радянізацію української молоді, тобто прямо суперечив ціннісним орієнтирам та індикаторам ефективності закладеним в Указі Президента України №580 Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді.

Додатково повідомляємо, що відповідно до листа № 0374/01-16 від 30.05.2017 Управління пропонує відмінити проведення заходу (лист додається), що є прямим невиконанням Указу Президента України, від 13 жовтня 2015 року № 580 «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 – 2020 роки» (далі – Стратегія) та розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 року № 898-р «Про затвердження плану заходів щодо національно-патріотичного виховання молоді на 2017 рік». В листі викладені надумані причини нібито фінансової складової заходу, які лише підтверджують некомпетентність службовців Управління, позаяк вигадана ними «проблема», вирішувалась за лічені хвили прямими консультаціями між спеціалістами з питань фінансів Запорізької ОДА і представниками фінансового підрозділу Мінмолодьспорту. Звертаємо увагу, що керівник відділу національно-патріотичного виховання намагався в телефонному режимі роз’яснити алгоритм взаємодії у фінансовій частині, але чиновники управління навіть не хотіли вислухати, посилаючись на те, що відпишуть якогось листа, що природно лише затягнуло час.

Передбачаючи можливі проблеми з некомпетентністю структурних підрозділів ОДА під час підготовки проектів всеукраїнських і міжнародних заходів національно-патріотичного виховання, відділом національно-патріотичного виховання було передбачено додатковий захід де спеціалісти Мінмолодьспорту, в тому числі фінансового підрозділу, роз’яснювали правові механізми і спряли налагодженню комунікацій з всеукраїнськими громадськими ініціативами, які виявили бажання надати волонтерів для здійснення цих заходів. Відповідно до наказу Мінмолодьспорту № 1273 від 29.03.2017 «Про проведення Всеукраїнського форуму, спрямованого на налагодження співпраці між органами державної влади, органами місцевого самоврядування, громадськими об’єднаннями з питань національно-патріотичного виховання, «Співпраця – 2017» (далі – Форум), Мінмолодьспорт проводив у м. Києві з 11 по 13 квітня 2017 року Форум, до участі запрошувалися представники структурних підрозділів із питань молоді та спорту обласних державних адміністрацій, які відповідальні за проведення національно-патріотичних заходів у відповідному регіоні. Дане Управління відрядило представника КЗ «Обласного центру патріотичного виховання молоді» Запорізької облради (лист Управління № 0252/01-16 від 22.02.2017). В рамках зазначеного Форуму було розглянуто алгоритм дій щодо якісної організації та проведення заходів. Зазначена ситуація свідчить про не виконання посадових обов’язків працівниками відповідного Управління, не бажання налагоджувати конструктивну взаємодію з Міністерством молоді та спорту, як результат блокування підготовки зазначеного заходу, та не знання процесу подачі відповідних документів для підписання наказу.

Даний захід Управління подало Мінмолодьспорту листом від 04.11.2016 року № 1013/01-13 «Про надання пропозицій до плану заходів щодо національно-патріотичного виховання молоді на 2017 рік», що свідчить про достатню кількість часу для підготовки та засвідчує той факт, що Управління погодилось на реалізацію заходу у визначені терміни.

Викликає обурення той факт, що працівники управління свідомо не погоджували місце проведення табору та наметовий спосіб проживання учасників, обґрунтовуючи це відсутністю місця для встановлення наметів в області.

Вважаємо, що начальник управління молоді, фізичної культури та спорту Наталія Власова не виконує свої посадові обов’язки на належному рівні та підтримує розвиток антиукраїнської позиції в області про що є багато інформації в ЗМІ (фото статей додається). Національно-патріотичне виховання в Запорізькій області, не має жодних перспектив, доки Власова Н.Ф., не буде усунута із займаної посади як особа яка раніше впроваджувала елементи гібридної війни проти України такі як русифікація і радянізація, а зараз блокує розвиток патріотичного виховання на українських суспільно-державницьких цінностях затверджених Указами Президента, Постановами Верховної Ради і Розпорядженнями Уряду».

С полным текстом можно ознакомиться тут.

Автор: Телеканал TV5

Август 2017
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс

24

25

26

27

28

29

30

31

Июль 2017
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
Июнь 2017
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
Май 2017
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
Апрель 2017
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
Март 2017
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
Февраль 2017
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
Январь 2017
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
Декабрь 2016
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
Ноябрь 2016
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
Октябрь 2016
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
Сентябрь 2016
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
Август 2016
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
Июль 2016
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
Июнь 2016
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
Май 2016
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
Апрель 2016
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
Март 2016
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
Февраль 2016
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
Январь 2016
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс